V první části jsme se zaměřili na přetáčení 90/90, jejíž účelem bylo naučit se koordinovat stabilní trup s pohybem kyčlí. V dnešním díle na tyto dovednosti navážeme, přidáme druhou pozici – tzv. V-sed – a zapracujeme ještě o něco více na mobilitě a síle kyčlí i dolních končetin.

 • Během obou cviků stále vytahujte hlavu vzhůru. Snažte se minimalizovat hrbení a úklony stranou – docházet k nim samozřejmě bude, ale jde o to snažit se udržet trup stabilní a k pohybu využít především kyčelní klouby. 
 • Z počátku využijte dopomoc rukou jak bude třeba, ale postupně se vše snažte víc a víc přenášet na aktivní držení páteře a aktivní pohyb v kyčelních kloubech
 • Během prvního cviku se zároveň zaměřte na aktivní přitažení obou nohou z V-sedu do 90/90 a rovněž aktivní zatlačení pat do dálky pro návrat zpět do 90/90. Kolena se stále snažte držet těsně u země
 • Během druhého cviku se opět zaměřujte na stabilní vytaženou páteř a při přenášení jedné i druhé nohy mezi V-sedem a 90/90 netahejte paty po zemi, ale snažte se je udržet co nejvýše.

Jak rozhýbat a posílit kyčle, aby záda nebolela – série 90/90 [díl 2.]

Všechny díly: 

O autorovi: Antonín Tůma, StrongFirst Elite, hlavní instruktor KB5 Gymu Praha 3


 

KB5 online lekce: Ranní nabíječka

Online cvičení dle ověřené metodiky prestižní české školy síly a kondice KB5 z pohodlí vašeho domova!

>>> KLIKNI ZDE! <<<


Chceš se hýbat lépe, dostat se do kondice, zesílit?

Pošli nám email pomocí formuláře níže a rezervuj si zkušební lekci ZDARMA!

• Krok 1

Rozhodni se, do kterého KB5 Gymu se chceš přijít podívat. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy, tenisky anebo bos.

• Krok 2

Rezervuj si lekci ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat. Domluv se na první lekci ještě dnes! 

  Jméno a příjmení

  Tvůj email

  V kterém KB5 Gymu chceš přijít na zkušební lekci ZDARMA? (Praha 3, Brno, Hradec Králové, Zlín, Bratislava, Nitra).

  Chystané webináře, semináře, certifikace a další akce!