Po osmihodinovém spánku jsi vstal (Osmička), dal sis vodu se solí a citrónem (Kapka), a pustil s do dechových cvičení (Motýl) a ranní mobility (Uzly). Dal sis studenou sprchu (Ledoborec) a hurá do práce. Snídaně? Žádná, dáváš si až pozdější oběd (IF) – maso a spustu zeleniny (Žraso).

Po cestě do práce zadržuješ dech a počítáš kroky – vysněná stovka už se blíží (Nos), fyzička se neskutečně zlepšila. V kanclu šéf dovolil nainstalovat hrazdu, a i on se chodí pravidelně vyvěšovat (Viselec). To, že je Zeď solidně ohmataná, nikdo neřeší – zádům a vůbec celému člověku to totiž dělá moc dobře.

Hurá do KB5 Gymu! Resety, kettlebell get-upy, pohárové dřepy a swingy (a Bicíř) – minimální efektivní dávka, maximální účinek. Po tréninku vystrečovat (Leopard), cajk.

Dobrý den.

Dobrý rok. 

Dobře, možná to nebylo úplně přesně takhle, ale když tak nějak podobně, cajk. KB5 výzva je jako recept čínské medicíny – jednotlivé ingredience mají dohromady ohromnou sílu, ale i když jich pár chybí, stále to funguje.

Jak dále? Pokud to funguje, tak… opakovat! Ale! 

Řada starých kultur slavila Nový rok bujarými rituály, které znovuninscenovali a opakovali znovuobnovení Řádu (Kosmos) z primordiálního Chaosu.

“Idea, že čas, který přímo předchází Nový rok, je čas chaosu, byla zinscenována v novoročních slavnostech a rituálech ‘rozpuštění’, ve kterých byl sociální, politický a dokonce i náboženský řád rozbit anebo převrácen naruby, což zahrnovalo nejen opilost, ale specifické prohození rolí (pánové sloužili otrokům, politický nebo náboženský vládce dočasně ztratil moc, atd.)… Král též prošel rituálem ponížení a obnovy, aby jeho vlády byla očištěna a obnovena… Během tohoto času byl kosmos skutečně znovu stvořen, a poté mohlo započít zasetí.”

–Arthur George, Naše kosmická novoroční mytologie a rituály

#KB5vyzva

#KB5 výzva, #12 z 12: Neřád | KB5

Každý Řád možná potřebuje trochu toho Neřádu. Alespoň trochu. Občas. Aby se z toho Mirko-Dušínovského vzorného života člověk nezbláznil, že jo. V “životosprávě” (v tom nejširším slova smyslu) totiž neexistuje “zakázáno”, či “nemůžu” – jen chci/nechci.

Ať už si naplánuješ – jak doporučuje Tim Ferris – cheat day na sobotu, anebo se jako já držíš pravidla 80%, cajk.

Takže žádné zapisování, žádné cvičení, žádné mučení –  trochu si odfrkni, dej si třeba dvojku dobrého červeného vína, a poctivě prosím vyplň anketu níže.

Případné komentáře a zkušenosti dejte vědět prosím pod článkem. Věřte, že nás potěší. 

Které z KB5 výzev jsi zahrnul pravidelně do své životosprávy?

výsledky ankety

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Jak dále? Pokud to funguje, tak… opakovat. Nový rok!

Těším se na viděnou v KB5 Gymu, anebo v Pivo a párek.

Pavel Macek, zakladatel & šéfinstruktor školy KB5

Přehled všech KB5 výzev


Chceš se hýbat lépe, dostat se do kondice, zesílit?

Pošli nám email pomocí formuláře níže a rezervuj si zkušební lekci ZDARMA!

• Krok 1: Rozhodni se, do kterého KB5 Gymu se chceš přijít podívat. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy, tenisky anebo bos.

• Krok 2: Rezervuj si lekci ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat. Domluv se na první lekci ještě dnes! 

    Jméno a příjmení

    Tvůj email

    V kterém KB5 Gymu chceš přijít na zkušební lekci ZDARMA? (Praha 3, Brno, Hradec Králové, Zlín, Bratislava, Nitra).

    Chystané webináře, semináře, certifikace a další akce!