Jak primitivní – ale jak účinné! Vezmete do ruky anebo do obou něco těžkého, a jdete “na procházku.”

Dan John, StrongFirst Master SFG, říká: “Nošení těžké zátěže zlepší vaše atletické dovednosti více, než cokoliv jiného, co jsem kdy ve své kariéře sportovce i coache zkoušel.”

Nošení je onen příslovečný “pátý element”, chybějící článek řady tréninkových programů. Nošení těžké zátěže zlepší sílu středu a propojení X (levá noha-pravá ruka, pravá noha-levá ruka), sílu nohou, posílí úchop, zlepší kardiovaskulární vytrvalost, nastartuje ztrátu tělesného tuku a růst svalů, a zlepší výkony v řadě různých zdánlivě nesouvisejících činnostech. Co více – je sebekorektivní: buď to unesete, nebo ne.

V dnešním dílu Školy síly vám představujeme tzv. kufříkové nošení (jedna ruka) a farmářské nošení (obě ruce). Variant je samozřejmě více – v pozici po přemístění, s kettlebell nad hlavou (číšnické), mix různých pozic. Co do vybavení můžete využít v zásadě cokoliv – kettlebell, jednoručky, velké činky, pytel s pískem, atd. atd.

Zátěž, vzdálenost? Dan John říká, že jsou různé druhy nošení: Buď nosíte těžkou váhu, nebo nosíte zátěž na dlouhou vzdálenost. Nejlepší je nosit těžkou zátěž na dlouhou vzdálenost. Dan pro jistotu znovu zdůrazňuje: “Žádný cvik z mého zásobníku cviků není takovou zásadní proměnnou jako nošení těžké zátěže”. Díky tomuto “cviku” totiž zesílíte 100x více, než sezením na všech nejmodernějších fitness strojích dohromady.

Program:

– 3x týdně, na konci tréninku jako “finisher” – cca. 10 minut.

– střídejte s lezením na zemi z Resetů

– doražte na seminář Cvičení s kettlebell pro začátečníky: Simple & Sinister, kde se cvik a řadu dalších kvalitně naučíte!

Chceš se lépe hýbat, dostat do kondice, zesílit? Na nic nečekej a začni hned teď!

Chystané akce a semináře!

Date/Time Event
18. května 2019
10:00 -15:00
Cvičení s kettlebell pro pokročilé: ROP
KB5 Gym Brno, Brno

8. června 2019
10:00 -15:00
Základy posilování s velkou činkou: PTTP
KB5 Gym Praha, Praha 3 - Vinohrady

15. června 2019
09:00 -18:00
“Druhý dech”: Second Wind by Pavel
ZŠ Jeseniova, Praha 3

23. června 2019
10:00 -13:00
Karen Smith, Master SFG: Top combo pro zesílení
Funkční trénink Praha, Praha 6

23. června 2019
14:00 -17:00
Karen Smith, Master SFG: Prostá síla pro ženy
Funkční trénink Praha, Praha 6

1. listopadu 2019
08:00 -08:00
StrongFirst SFG I Kettlebell certifikace
KB5 Gym Praha, Praha 3 - Vinohrady