„To, že narazíš na strop, není důvodem pro přechod na úplně jiné cviky, program nebo systém. Začít něco nového je pohodlný útěk. Dává ti iluzi pokroku, protože na začátku je vždy velmi jednoduché se zlepšit, protože je to zábava a protože jsi namožený. Otázkou však je – přiblížila tě tato novinka blíže k cíli, anebo je to jen zábavné odvedení pozornosti?“, píše Pavel Tsatsouline.

Co však s tím? Cvičit to samé, se stejnou váhou, stejný počet sérií a opakování je stejně špatně jako skákat z jednoho cviku, progamu či hračky na druhou. Jedno z řešení jsme si představili např. v minulém díle – tzv. „vlnovitost zátěže“, tj. trénink lehký, středně těžký a těžký. Druhým důležitým principem je tzv. „specializovaná variabilita“ – cvičit to samé, ale jinak. V dnešním díle Školy síly vám proto představíme některé z variant obouručního swingu.

Třetí hlavní princip už naši pravidelní čtenáři doufejm pochopili – je jím „kontinuita tréninkového procesu“, o které Pavel píše v úvodu. Pokud bych měl všechny KB5 tréninkové programy shrnout jedním slovem, byla by to trpělivost. Trpělivě, pravidelně a dlouhodobě pracovat na zlepšení kvality pohybu, síle a kondici, nesnažit se každý trénink/týden/měsíc lámat rekordy, neskákat z jedné novinky na druhou, vytrvat a splnit si alespoň minimální standardy.

To však není vše – představíme vám i jednu z nejdůležitějších sekvencí drilů na rychlost a uvolnění, tzv. Fast & Loose drily. Síla a výbušá síla je jedna věc, uvolnění a rychlost druhá. Fast & Loose drily jsou povinností nejen mezi sériemi v rámci silového tréninku, a le i v rámci cvičení vašeho sportu: jsou klíčem k rychlosti, kondici i lepší regeneraci.

Třetí extra bonus, který dnešní díl přináší, je i speciální protokol na trénink dechu. Vše naleznete v doprovodném výukovém videu.

Program

– Střídejte v rámci tréninku či týdne různé varianty swingu

– V pauzách mezi sériemi (nejen swingů, ale silového/kondičního tréninku obecně, anebo v pauzách během cvičení vašeho sportu), zařaďte Fast & Loose drily.

– Doražte na seminář Cvičení s kettlebell pro začátečníky: Simple & Sinister, kde se cvik a řadu dalších kvalitně naučíte!

Chceš se lépe hýbat, dostat do kondice, zesílit? Na nic nečekej a začni hned teď!

Chystané akce a semináře!

Date/Time Event
18. května 2019
10:00 -15:00
Cvičení s kettlebell pro pokročilé: ROP
KB5 Gym Brno, Brno

8. června 2019
10:00 -15:00
Základy posilování s velkou činkou: PTTP
KB5 Gym Praha, Praha 3 - Vinohrady

15. června 2019
09:00 -18:00
“Druhý dech”: Second Wind by Pavel
ZŠ Jeseniova, Praha 3

23. června 2019
10:00 -13:00
Karen Smith, Master SFG: Top combo pro zesílení
Funkční trénink Praha, Praha 6

23. června 2019
14:00 -17:00
Karen Smith, Master SFG: Prostá síla pro ženy
Funkční trénink Praha, Praha 6

1. listopadu 2019
08:00 -08:00
StrongFirst SFG I Kettlebell certifikace
KB5 Gym Praha, Praha 3 - Vinohrady