V řadě jógových škol bylo zvykem při příležitosti slunovratů a rovnodenností tyto klíčové milníky roku oslavit cvičením 108 opakování Surya namaskar, “Pozdravu slunci” – a přesně k takové oslavě vás zveme v rámci cvičební výzvy #GGP108!

“Pozdrav slunci”, GGP a KB5 

Po mnoha letech výzkumů a především cvičení jsme na jaře r. 2022 natočili  verzi dlouho připravovaného minimalistického programu cvičení s vlastní vahou, nazvaného Great Gama Protocol (GGP, k dispozici zde). 

Od té doby jsme uspořádali x seminářů (online i naživo), natočili českou verzi GGP, a vyučovali vybrané cviky GGP na řadě benefičních a komunitních akcích. Máme velkou radost, že cvičením GGP na celém světě začínají den dnes už ne desítky nebo stovky, ale tisíce nadšenců. 

GGP zahrnuje kromě Hindu kliků (dand) a Hindu kliků (bethak) i specializovanou “zápasnickou” verzi Surya Namaskar – oproti rozličným jógovým variantám se cvičí výrazně dynamičtěji. 

Začíná se pomalu a s menším rozsahem pohybu, postupně rozsah pohybu rozšiřuje a zrychluje, až se člověk dostane do “flow”, na několik posledních opakování se pak opět zpomalí a cvičenec se soustředí na extra protažení. 

#GGP108: Středa 20. března

Cvičební výzva #GGP108 – pravidla

 • Přidejte se do facebookové události ZDE, událost sdílejte!
 • Cvičte jakoukoliv variantu “Pozdravu slunci”, kterou znáte.
 • 1 opakování = 1 sekvence ze stoje do stoje, na jednu stranu (pokud cvičíte varianty s výpadem) – na ukázkovém videu jsou tedy 2 opakování.
 • 108 opakování odcvičte ideálně v jednom zátahu; pokud začínáte, rozložte si opakování na celý den, jak je potřeba: něco odcvičte ráno, něco dopo, něco odpo, něco třeba večer. 

Speciální poděkování patří profi teamu mistra fotografie a filmu Stanislava Petery (Light Garden Academy), který natočil a sestříhal anglickou i českou verzi GGP a řadu dalších českých i mezinárodních projektů, které jsme již publikovali, anebo chystáme. 

[ONLINE KURZ] GGP: Základy cvičení s vlastní vahou

Minimalistický, jednoduchý a staletími prověřený soubor cviků s vlastní vahou pro rozvoj zdraví, pohyblivosti, síly a kondice 

 • 26 výukových videí + 3 bonusy, celkem 171 minut
 • Optimalizováno pro stolní počítač/laptop, tablet i mobilní telefon 
 • Manuál ke stažení v .pdf
 • Doživotní přístup ke všem aktualizacím a plánovaným bonusům

 


Chceš se hýbat lépe, dostat se do kondice, zesílit?

Pošli nám email pomocí formuláře níže a rezervuj si zkušební lekci ZDARMA!

• Krok 1: Rozhodni se, do kterého KB5 Gymu se chceš přijít podívat. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy, tenisky anebo bos.

• Krok 2: Rezervuj si lekci ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat. Domluv se na první lekci ještě dnes! 

  Jméno a příjmení

  Tvůj email

  V kterém KB5 Gymu chceš přijít na zkušební lekci ZDARMA? (Praha 3, Brno, Hradec Králové, Zlín, Bratislava, Nitra).

  Chystané webináře, semináře, certifikace a další akce!