Čínské přísloví praví: „Cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem“… Platí i pro první shyb. Onen první shyb, stejně jako první shyb, však bývá často ten nejtěžší, že?

Klíčem k úspěchu je kromě pravidelného tréninku i „rafinovaná“ progrese přípravných cviků, díky které se k prvnímu vysněnému shybu určitě dopracujete. A stojí to za to – shyb totiž patří mezi nejlepší cviky k posílení břicha. Ano, shyb – v “duté pozici”, na které jsme pracovali vleže v předchozím dílu. Oprava – shyb je jedním z nejlepších cviků na zasílení vůbec.

Metoda, kterou využijeme, se v odborných kruzích říká ACE. Pavel Tsatsouline v StrongFirst SFB manuálu píše: “ACE pomáhá sportovci podávat výkon nad úrovní jeho současné schopnosti, a umožňuje mu žít motorickou budoucnost. Asistované opakování za pomoci experta… ”

Stručně a jasně řečeno – dopomoc, ovšem jak vidno, na metodě a způsobu dopomoci záleží. Všichni známe shyby s dopomocí z posiloven – jeden shybuje, druhý ho drží ze zadu za nohy a pomáhá mu. Nápad dobrý… provedení horší. Správné držení těla a zahrnutí více svalových skupin (= “dutá pozice”) je pro shyb jedním z klíčů k úspěchu. Správná metoda dopomoci je v doprovodném videu.

Program:

– cvičební partner dává dopomoc takovou, aby cvičenec byl schopen provést cca. 5-8 opakování – cvičí však pouze 3-5.

– cvičte shyby výše uvedenou metodou cca. 3x týdně, 3-5 sérií, 3-5 opakování, 3-5 (anebo i více) minut odpočinku mezi sériemi.

– pokračujte v nácviku „duté pozice“ na zemi i ve visu.

– prozatím cvičte jen shyby podhmatem – jsou pro většinu žáků jednodušší.

Chceš se dostat do kondice a zesílit? Přijď se podívat do nejbližšího KB5 Gymu!

Chystané akce a semináře!

[events_list]