Čínské přísloví praví: „Cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem“… Platí i pro první shyb. Onen první shyb, stejně jako první shyb, však bývá často ten nejtěžší, že?

Klíčem k úspěchu je kromě pravidelného tréninku i „rafinovaná“ progrese přípravných cviků, díky které se k prvnímu vysněnému shybu určitě dopracujete. A stojí to za to – shyb totiž patří mezi nejlepší cviky k posílení břicha. Ano, shyb – v “duté pozici”, na které jsme pracovali vleže v předchozím dílu. Oprava – shyb je jedním z nejlepších cviků na zasílení vůbec.

Metoda, kterou využijeme, se v odborných kruzích říká ACE. Pavel Tsatsouline v StrongFirst SFB manuálu píše: “ACE pomáhá sportovci podávat výkon nad úrovní jeho současné schopnosti, a umožňuje mu žít motorickou budoucnost. Asistované opakování za pomoci experta… ”

Stručně a jasně řečeno – dopomoc, ovšem jak vidno, na metodě a způsobu dopomoci záleží. Všichni známe shyby s dopomocí z posiloven – jeden shybuje, druhý ho drží ze zadu za nohy a pomáhá mu. Nápad dobrý… provedení horší. Správné držení těla a zahrnutí více svalových skupin (= “dutá pozice”) je pro shyb jedním z klíčů k úspěchu. Správná metoda dopomoci je v doprovodném videu.

Program:

– cvičební partner dává dopomoc takovou, aby cvičenec byl schopen provést cca. 5-8 opakování – cvičí však pouze 3-5.

– cvičte shyby výše uvedenou metodou cca. 3x týdně, 3-5 sérií, 3-5 opakování, 3-5 (anebo i více) minut odpočinku mezi sériemi.

– pokračujte v nácviku „duté pozice“ na zemi i ve visu.

– prozatím cvičte jen shyby podhmatem – jsou pro většinu žáků jednodušší.

 


 

Chceš se hýbat lépe, dostat se do kondice, zesílit?

Pošli nám email pomocí formuláře níže a rezervuj si zkušební lekci ZDARMA!

• Krok 1: Rozhodni se, do kterého KB5 Gymu se chceš přijít podívat. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy, tenisky anebo bos.

• Krok 2: Rezervuj si lekci ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat. Domluv se na první lekci ještě dnes! 

    Jméno a příjmení

    Tvůj email

    V kterém KB5 Gymu chceš přijít na zkušební lekci ZDARMA? (Praha 3, Brno, Hradec Králové, Zlín, Bratislava, Nitra).

    Chystané webináře, semináře, certifikace a další akce!