Home » zdravá strava

Zdravá výživa: Program na 30 dní ke stažení zdarma

Vložil na 20.11.2013 – 12.03 6 komentářů | 58 444 přečtení

Zdravá strava - program na 30 dní Whole30Zdravá výživa a vůbec téma zdravé stravy patří mezi nejožehavější témata vůbec.

Viníků je mnoho: Potravinářský a reklamní průmysl, navzájem si protiřečící studie (často sponzorované tím či oním odvětvím potravinářského průmyslu), zažité návyky a předsudky, osobní přesvědčení.

Paleo vs. vegani, low-fat vs. high fat, low carb vs. high carb, atd. atd., nekonečné spory, ba války.

Místo hledání rozdílů je však třeba hledat to, co mají jednotlivé směry společné. Asi všichni tak nějak víme, že mrkev je lepší než tatranka, že je lepší pít vodu než Fantu, a že domácí strava z čestvých a kvalitních potravin vítězí nad Fastfoodem na všech frontách.

Pro ty, kteří se tážou a hledají, přinášíme odkaz na 30-denní program Whole30, založený na úspěšné a doporučeníhodné knize It Starts with Food.

Program Whole30 v 60 sekundách:

Jíme skutečné jídlo – maso, ryby, vejce, zeleninu ovoce, zdravé tuky, ořechy a semínka. Volíme potravu, která byla krmena a vypěstována přirozeně a stravu, která je výživově hodnotná, s dostatkem přirozeně se vyskytujících vitamínů a minerálů.

Není to „dieta“ – jíme tolik, kolik potřebujeme, abychom si udrželi sílu, energii, aktivitu a zdravou váhu těla. Naším cílem je dobře vyvážená strava, takže jíme maso i velké množství rostlinné potravy.

Tento způsob stravování nám pomáhá, abychom vypadali, cítili se a žili co nejlépe, měli co nejlepší výkony; redukuje též nebezpečí a nemoce související s dnešním způsobem života a životními podmínkami.

Jasný a stručný návod byl mj. přeložen do češtiny – můžete si jej v češtině zdarma stáhnout zde (anebo klikněte na obrázek níže). Vyzkoušejte – je to jen 30 dní. Možná budete více než příjemně překvapeni. Nákupní seznam potravin pro změnu stáhnete zde! 

Zdravá výživa: Program na 30 dní ke stažení zdarma

(Poznámka pro vegetariány/vegany: Program Whole30 je založený na Paleo Diet, zahrnuje mj. i konzumaci masa, ryb, vajec atd. Prosím nepište nám výhružné vzkazy – plně respektujeme vaše přesvědčení).

Pro zájemce o zdravou stravu a lifestyle obecně máme vůbec samé dobré zprávy – na začátku roku 2014 vyšla v češtině nejen výše zmíněná kniha (nakl. Melvil), ale i jedna z top knížek na toto téma vůbec, Primal Blueprint od Marka Sissona, jehož vydání jsme iniciovali a na kterém jsme se podíleli.

Pokud se vám článek líbí a chcete podpořit naší publikační činnost, přidejte prosím komentář, klikněte prosím na „Tweet“ nebo „to se mi líbí“!

Chystané akce a semináře!

Date/Time Event
28. října 2017
10:00 -15:00
Základy posilovania s vlastnou váhou: Naked Warrior
KB5 Gym Bratislava, Bratislava

11. listopadu 2017
10:00 -15:00
Cvičenie s kettlebell pre pokročilých: ROP
KB5 Gym Bratislava, Bratislava

11. listopadu 2017
10:00 -15:00
Základy posilování s vlastní vahou: Naked Warrior
KB5 Gym Brno, Brno

18. listopadu 2017
10:00 -15:00
Základy posilování s velkou činkou: PTTP
KB5 Gym Praha, Praha 3 - Vinohrady

19. listopadu 2017
10:00 -15:00
Kallos Sthenos: Kettlebell ze země nahoru
KB5 Gym Praha, Praha 3 - Vinohrady

26. listopadu 2017
10:00 -15:00
Mobilita a flexibilita pre začiatočníkov: Super Joints
KB5 Gym Nitra, Nitra

2. prosince 2017
10:00 -15:00
Základy posilování s velkou činkou: PTTP
KB5 Gym Brno, Brno

2. prosince 2017
10:00 -15:00
Zdravie, pružnosť, sila, kondícia, pohyb: OS Reset
KB5 Gym Bratislava, Bratislava

9. prosince 2017
10:00 -15:00
Cvičení s kettlebell pro pokročilé: ROP
KB5 Gym Praha, Praha 3 - Vinohrady

 • Terunice

  Whole 30 absolvováno poprvé letos, resp. wh36 :) a rozhodně ne naposled. Přes některé zásady teď u mě už vlak nejede.

 • Výtečně!

 • Misa Misa

  Zda se mi to zajímavé, trochu radikální, ale přesně to potřebuji. Mám jen dotaz na to z čeho mám strach. Vynechani jednoduchých cukru a sladidel je super, ale programu vidím strašně málo složených cukru, jichž by měl být největší podíl? Jestliže vynecham všechny obiloviny, luštěniny, ryži, atd. Z čeho budu brát dlouhodobou energii? Zvlášť pokud u toho chci sportovat? Jen z ovoce a zeleniny a proteinu a té trocha zdravých tuku ji tam nevidím… mám strach ze zvlášť při vytrvalostnejšim sportu na me bude padat únava a vyčerpání z nedostatku energie a budu nucen buď omezit sport nebo to neustojím a program předčasně vzdam…

 • Tzv. největší podíl složených cukrů ve stravě je jeden z největších omylů. Doporučuji si přečíst původní knihu (Jídlo na prvním místě) a řadu dalších na toto téma (např. Přirozená strava našich předků, Primal Blueprint, atd.)

 • Pavla Campbell

  Můžu při tomto programu pohanku?nebo pohankovou mouku? Dekuji

 • Dle autorů tohoto programu ne.

celkem

KB5 Intro Kit ke stažení ZDARMA!

Stáhni si sérii pěti cvičebních manuálů a videí!

 • Rozcvička: 5 přípravných cviků
 • Základní cviky posilování s vlastní vahou
 • Cvičební plán na 3 měsíce
 • Příprava na kettlebell TGU
 • Příprava na kettlebell swing