Zdravá výživaZdravá strava, politika, příslušnost k sportovnímu klubu a cvičení patří mezi nejožehavější témata vůbec. I jinak kultivovaní jedinci jsou často schopni se takřka do krve pohádat o to, co jíst či nejíst, koho volit/nevolit (a zda vůbec volit) či co, jak a s čím cvičit.

Vegani vs. Paleožrouti, Karel vs. Zeman, Sparta vs. Slávie, Girevoj vs. HardStyle, KB5 vs. bodybuilding vs. aerobic vs. kruhový trénink vs. Zumba vs. CrossFit… doplňte si sami:-).

Budeme-li slušně parafrázovat Dirty Harryho “názorů je je jako řitních otvorů – každý má jeden.”

Zdravá strava však patří spolu s periodizací (tj. plánovaním) a regenerací ke klíčovým dílkům skládanky, a proto se na serveru KB5 hodláme podrobně věnovat i těmto tématům.

Výzkum na tomto poli samozřejmě dlouhodobě sledujeme. Nezajímají nás módní “diety”, po kterých za rok ani pes neštěkne (výživa podle znamení horoskopu? Vážně?); jak říká Garfield, “kalorie se mají konzumovat, ne počítat”. Zajímá nás zdraví, síla, vitalita, dobrá postava, ne jen to, jak co nejrychlejsi zhubnout, nejlépe včera.

Zdravá výživaKromě praktických tipů vás budeme upozorňovat na zásadní publikace, které k danému tématu vyšly – třeba se neustále vzdělávat, protože upřímně, tzv. “výživové poradenství” je stejně jako “fitness” u nás i ve světě jeden velký humbuk. Jíst méně = zhubnout? No… Tuky špatně, celozrnné pečivo fajn? Ehm… Maso ne-e – luštěniny, sóju! Anebo naopak?

Každý jsme jiný, jediné ideální řešení samozřejmě neexistuje, každopádně existuje několik univerzálních blbuvzdorných doporučení, o která se s vámi postupně podělíme… Třeba: “Pokud tomu jde useknout hlava nebo se to dá vytrhnout ze země, je to pravděpodobně fajn; pokud to je neónově modré  a je to v plastovém pytlíku nebo krabici, není to pravděpodobně nic moc.” (Nate Miyaki). Zdravá strava, podobně jako cvičení, se totiž často až příliš komplikuje.

Začněme jedním praktickým tipem – žádná pyramida (mrtví faróni? Ehm, dobrou!): Přeložili jsme “jablíčko zdravé výživy” ze zajímací knihy Perfect Health Diet (s podtitulem Udržte si zdraví a zhubněte jezením tak, jak jste stavěni jíst” – stáhněte si do Kindle ukázku, na pár stranách je de facto přehledně shrnut celý obsah).

Klikněte na obrázek a stáhněte si jej ve větším rozlišení, anebo zde v .pdf; můžete si jej vytisknout a vzít s sebou na příští nákup. Další podrobnosti v následujících článcích jakož i seminářích, které na toto téma chystáme (bude-li samozřejmě zájem – zatím se zdá, že rozhodně je, a to veliký).

Zdar a sílu – KB5!… a dobrou chuť!

PS: Vegani/Paleožrouti, Low Carb/High Fat atd. ring volný – box! :-D


Líbil se vám článek? Podpořte prosím naši práci a klikněte na “Tweet” nebo “To se mi líbí”. Vaše podpora nám umožní publikovat více článků a videí v budoucnu. Děkujeme! Team KB5.cz

Zdravá výživa - Perfect Health Diet© perfecthealthdiet.com

Chceš-li být nejlepší, musíš trénovat pod vedením těch nejlepších. Kontaktuj nejbližší KB5 Gym!

Chystané akce a semináře!

[events_list]