Všestranná pohybová, silová a kondiční příprava pro děti: KB5 Kids

Motto: Je jednodušší vychovat silné děti, než napravovavat zničené dospělé”

– Frederick Douglass

„Naše mládež miluje pohodlí. Nemá správné chování, neuznává autoritu a nemá žádnou úctu před stářím. Dnešní děti jsou tyrani! Nevstávají, když do místnosti vejde starší osoba, odmlouvají rodičům, místo cvičení planě tlachají, srkají při jídle a tyranizují své učitele“, píše Platónův Sókratés. Facebook ani PlayStation ve starém Řecku možná neměli, avšak zdá se, že se za ta staletí nic nezměnilo.

My však nebudeme fňukat, že za našich časů to bylo lepší, a postavíme se k tomu čelem. KB5 s radostí představuje projekt pro naší budoucnost – program KB5 Kids: Tréninky všestranné pohybové, silové a kondiční přípravy pro děti!  

Základní stavební kameny našeho programu KB5 Kids jsou:

 1. Bezpečnost!
 2. Jednoduchost, pestrost, variabilita.
 3. Výuka základních pohybových dovedností, všestrannost: dřep, zdvih zátěže ze země, zpevnění, uvolnění, lezení, nošení, skákání, pády, běhání, visení, přitahování se, šplhání, házení, chytání. Dynamické i statické cviky, silové, vytrvalostní i výbušné, různé formy zatížení.
 4. Přenos do všech ostatních sportů, atletických činnosti a aktivit.
 5. Zábava!

Cvičení pro děti: KB5 Kids

KB5 Kids = antifragilní, silné a zdravé děti

Program KB5 Kids vychází z konceptu systematického pohybového, silového a kondičního vzdělání, nastíněné Danem Johnem (Master SFG) a Pavlem Tsatsoulinem (StrongFirst Chairman) v jejich přelomém díle Easy Strength – trénink v rámci tzv. 1. kvadrantu, tedy všestranný rozvoj mnoha dovedností na relativně nízké úrovni dovedností, pestrosti aktivit a radosti z pohybu, které položí pevnou základnu pro další rozvoj.

Tato tzv. obecná fyzická příprava (GPP, General Physical Preparation) – pohybová, silová a kondiční abeceda – je v přípravě dětí předškolního a školního věku naprosto zásadní, a to pro rozvoj tělesných i duševních (!) schopností. „V zdravém těle zdravý duch“ může znít jako klišé, ale moderní věda tuto starou moudrost jen a jen potvrzuje.

Pavel Tsatsouline píše:

Navzdory všem vymoženostem, které mají dnešní … děti k dispozici v těch jejich vědátorskejch helmách na kolo, je mi jich líto. Aniž by poznali “svalovou radost” (krásný výraz vynikajícího vzpěrače a slavného spisovatele Jurije Vlasova) zapadnou okamžitě do středního věku. Jsou odepsání kombinací nulové tělesné výchovy ve škole, sedavými rozptýleními technologie a přehananou starostlivostí jejich rodičů a školy.

Absence tělesné výchovy ve školách tomu moc nepomáhá – finální hřebíčkem do rakve GPP se podle mého názoru stal náš státní vzdělávací sytém, chovající se jak stará chůva. Ředitel jedné střední školy zakázal hru na babu a dokonce zakázal všechny formy fyzického kontaktu mezi děcky, včetně poplácání po zádech a podání si ruky. Už žádné zápasení, žádné blbnutí, žádné dětství, žádná síla a zdraví.

Program lekcí KB5 Kids designoval žák Pavel Macek, šéfinstruktor školy KB5, StrongFirst Senior SFG, specialista funkčního pohybu (FMS) – curriculum KB5 Kids využívá poznatků světově proslulých coachů či fyzioterapeutů jako je Pavel Tsatsouline, Tom Kurz, Jeff O’Connor, Gray Cook a dalších.

V KB5 se řídíme tím, že děti nebudou dělat to, co jim budeme říkat, ale to, co uvidí, že děláme my. Kromě profesionální pohybové výuky půjdou naši coachové dětem příkladem, a budou tak ve spolupráci s rodiči i pedagogy napomáhat výchově k zodpovědnosti, úctě a přátelství. KB5 Kids nebudou ve škole šikanované – ale nebudou ani šikanovat ostatní.

Všestranná pohybová, silová a kondiční příprava pro děti: KB5 Kids

Test: Jsou tréninky KB5 Kids pro mé díftko? 

– Mladé slečně/mladému pánovi je 6-12 let – ANO/NE

– Tráví poměrně hodně času sezením ve škole, u počítače a videoher – ANO/NE

– Potřebuje více zdravého pohybu, dostat se do kondice, zesílit, a to pod systematickým vedením profi coachů – ANO/NE

– Věnuje se sportu XYZ, kde se ale systematické fyzické přípravě moc nevěnují – ANO/NE

– Potřebuje získat jak sebevědomí, tak sebedisciplínu a pokoru, zbavit se chůvy a plenek – ANO/NE

Pokud převažují ANO, tak rozhodně ano.

Program KB5 Kids

KB5 Gym Praha 9 – kontakt ZDE

 • 2x týdně: úterý a a čtvrtek, 16-17 h., anebo 1x týdně: úterý nebo čtvrtek, 16-17 h.

KB5 Kids – školné

KB5 Kids: 1 měsíc

 • 1x týdně – 800,-/měsíc
 • 2x týdně – 1000,-/měsíc

KB5 Kids: Pololetí, tj. 5 měsíců (září-leden, anebo únor-červen)

 • 1x týdně – 3000,-/pololetí (tj. 5x 600,-)
 • 2x týdně – 4000,-/pololetí (tj. 5×800,-)

Stipendium pro děti našich žáků!

Tatínek či maminka cvičí v KB5/Funkčním tréninku Praha? A/anebo na KB5 Kids budou chodit sourozenci?

Při platbě pololetního školného – ať už při docházce 1x nebo 2x týdně – získávají vaše děti následovné stipendium:

 • 1 rodič, 1 dítě: Stipendium 500,- Kč
 • 2 rodiče, 1 dítě: Stipendium 500, Kč
 • 1 rodič, 2 děti: Stipendium 500,- Kč pro každé z obou dětí
 • 2 rodiče, 2 děti: Stipendium 500,- Kč pro každé z obou dětí
 • 2 rodiče, 3 děti: Gratulujeme, šťastná to rodina, kontaktujte recepci pro speciální akci!

Přejeme vašim dětem zdar a sílu! 

Pavel Macek by tímto rád s úctou poděkoval Jaroslavu Foglarovi za inspiraci, Pavlovi Tsatsoulinovi za know-how, profesní a morální vzor, a svému prvnímu učiteli, Václavu Síčovi ze ZŠ Zárubova, za nastartování cesty rozvoje pohybu, síly a kondice. Oprava, nakopnutí.

 


 

Chceš se hýbat lépe, dostat se do kondice, zesílit?

Pošli nám email pomocí formuláře níže a rezervuj si zkušební lekci ZDARMA!

• Krok 1: Rozhodni se, do kterého KB5 Gymu se chceš přijít podívat. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy, tenisky anebo bos.

• Krok 2: Rezervuj si lekci ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat. Domluv se na první lekci ještě dnes! 

  Jméno a příjmení

  Tvůj email

  V kterém KB5 Gymu chceš přijít na zkušební lekci ZDARMA? (Praha 3, Brno, Hradec Králové, Zlín, Bratislava, Nitra).

  Chystané webináře, semináře, certifikace a další akce!