RKC „Hard“ Style, Girevoy „Soft“ Style, Mahler, Maxwell, Cotter, Sonnon… Způsobů jak mávat s kettlebell je více než spousta a zástupci jednotlivých „škol“ či „stylů“ se často přou, který způsob je lepší – technika provedení, systém nácviku, cvičební program atd.
Čas od času se též objeví „nový“, „revoluční“ a „unikátní“ certifikační systém cvičení s kettlebells, radikálně se vymezující proti ostatním školám. Patří mezi ně i poslední projekt Kennetha Jaye (ex-Master RKC) z nedávno založeného Kettlebell Institute? Jeho „Velká desítka věcí, kterým se vyhnout v kettlebell tréninku“ (anglická verze ke stažení v .pdf zde) zdá se být radikální výzvou majoritnímu kettlebells Status Quo.
Kenneth si kromě silových výkonů a trenérské praxe získal jméno i intenzivním vědeckým výzkumem na téma cvičení s kettlebells (některým z čtenářů je možná známý jeho VO2 Max snatch protokol), proto nad jeho nejnovějším počinem nelze jen tak mávnout rukou.
Těch špatných způsobů, jak cvičit s kettlebel, je samozřejmě spousta – stejně však i těch správných, byť třeba navzájem značně odlišných; závisí na tom kdo, co a proč. Mrkněte na sneak preview chystaného Kennethova DVD, vyprázdněte svůj šálek a zachovejte si otevřenou mysl, sami jsme zvědavi, co z toho vyleze!
mysl otevrena:) kazdopadne to stoji za precteni a zamysleni se, imho dobre logicky zduvodneny.. na druhou stranu ke vsemu vede nekolik cest a vzdycky ten jeden „smer“ bude do urcity miry vyvracet druhej, tak je to ve vsem:)
podíval bych se na to jako yin-yang škálu – černobílé extrémy asi nejsou ok, ale v rámci škály je x různých možností. ač řada věcí vypadá „divně“, uvidíme, Kenneth se nezdá že by si to vymýšlel jen proto, aby se za každou cenu odlišil .-)