Na boso je to nejlepší! Prague Barefoot Run 2013Proč chodit bos..?

Jednoduchá odpověd: Protože je to nejen zdravé, ale i parádní pocit!

Chodidlo krásně dýchá, žádné zpocené boty, můžete kroutit prsty u nohou, můžete cítit různé textury povrchů, super! Nenarodili jsme se přece v botách, cítit spojení s Matkou zemí je jedním z nejzákladnějších potěšení v našem životě. Jasně, už nežijeme na stromech, přežíváme v betonové džungli, ale naši krev nezapřeme. Naše chodidlo doslova volá po volnosti.

Chodit naboso, nebolí to? Samozřejmě že ne, naopak zjistíte, že že chůze naboso je velmi příjemná!

Občas možná šlápnete na kamínek, ale na co máme oči? Pamatujete si, když jste byli děti, a naboso jste stoupli do bahna, ten krásný pocit mezi prsty; vrátili jste se domů, že vás málem vlastní máme nepoznala, ale šťastní a spokojení?

Kolikrát jste si zranili ruce? Prsty přiskřípnuté ve dveřích, kladívko, nůž, kamna, škrábance… Nikdo si neřekne, „To by se nestalo, kdybych měl rukavice.“ Stejně třeba uvažovat i u chůze naboso – úrazy se stanou zřídkakdy, není-li pravda? Choďte naboso všude kde můžete. Začnete používat svaly u nohou, vazy, šlachy a stejně tak i jiné části těla. Na téma tzv. proprioreceptivity, souvislosti chůze naboso, rozvoje a fungování mozku (u dětí i dospělých) je už dnes tuna výzkumů.

Bez ohledu na to, zda jste byli nebo nebyli naboso od narození, stále si můžete vybudovat své chodidla – a i zlepšit celkový zdravotního stav; není zde žádná taková věc jako věčný začátečník. Pro toho, kdo má ploché nohy, chůze v botách problém ještě zhoršuje. Jakákoliv podpora nožní klenby je pro nás nepřirozená a často i bolestivá. Jak dlouho vydržíte s něčím takovým v botě? Támhle je odpadkový koš, zkuste to naboso a nebo v bosých botách. Spousta lidí překvapivě zjistila, že jakmile začali chodit naboso pravidelně, jejich nožní klenba se dostala téměř do normálu. Zkuste to také.

[amazon_carousel widget_type=“SearchAndAdd“ width=“580″ height=“200″ title=“Barefoot Running – doporučené knihy pro váš Kindle!“ market_place=“US“ shuffle_products=“False“ show_border=“False“ keywords=“barefoot running“ browse_node=““ search_index=“KindleStore“ /]

1. Prague Barefoot Run

Den dětí, tedy 1. června za rohem! V parku Ladronka proběhne historicky první Prague Barefoot Run – nezávodní charitativní běh bosky. Akci inicioval VivoBarefoot Náměstí Míru, domov a základna bosého životního stylu.

Máme velkou radost, že k naší bosonohé filosofii se přidávají i naši přátelé a kolegové „na stejné vlně“ Pavel Macek (KB5 Gym) a jeho krásná žena Justyna (Funkčního trénink Praha). Není divu – jejich žáci cvičí buď v minimalistických šlupkách, anebo na bosky, jak jinak. Děkujeme KB5 za přízeň a mediální podporu celé akce!

Na boso je to nejlepší! Prague Barefoot Run 2013Legendární Barefoot Ted v Praze!

Prague Barefoot Run navštíví i legenda bosonohého běhu, Barefoot Ted, jeden z hrdinů světového bestselleru Born to Run (Zrozeni k běhu), knize o zapomenutém národu a tajemství nejlepších běžců světa.

Tedovi kořeny překvapivě sahají do naší domoviny – jeho prapředek byl Čech, proto se těší, až tu stráví několik dní a procestuje aspoň část z krásné krajiny naší země.

Ted je milovníkem ultramaratonových běhů a absolvoval například Copper Canyon Ultramarathon v roce 2007 a 2008, třikrát po sobě, od roku 2008 do roku 2010, uběhl Leadville 100 Mile Trail Run a jiné další. Nebudete se mýlit, pokud si myslíte, že tento masakr odběhal částečně bos, nebo sandálech. Chodit naboso není žádná póza, ale životní styl, víra a pochopení, že všichni jsme na svět naboso přišli, a také z něj naboso odejdeme.

Bosý Ted je zakladatelem a majitelem značky Luna Sandals, která vyrábí ručně dělané sandále (podle modelu Tarahumarů z Měděných Kaňonů); budou konečně k dostání ve VivoBarefoot Náměst Míru.

Autogramiáda s Barefoot Tedem proběhne  31. května v našem obchodě a tréninkové klinice VivoBarefoot Náměstí Míru, Belgická 36. Jestli jste knihu ještě nečetli, můžete si ji u nás zakoupit a nechat od Bosonohého Teda podepsat.

Co vás na 1. Prague Barefoot Run ještě čeká? Bohatý doprovodný program, plno zdravého mlsání a příjemné muziky. Ten kdo se registruje, získává krásné triko s logem 1. Prague Barefoot Runu a pozvánku na After party pro dvě osoby, kde bude bujná zábava pokračovat!

1. Prague Barefoot Run

  • Kdy: 1. června 2013 od 10 h.
  • Kde: Park Ladronka
  • Trať: Asfaltový povrch, 4 200 m (nemusíte přímo běžet, stačí jít a bavit se!)
  • Speciální akce: Sleva na coaching bosého běhu pro všechny registrované pod vedením jediného certifikovaného barefoot trenéra v ČR, Danielem Visserem.

O autorce: Petra Vonšovská, certifikovaná instruktorka Ashtanga yogy, Chek Holistic lifestylle coach level 2, EFT terapeut, Bach Flower Remedy terapeut.

Pokud se vám článek líbí a chcete podpořit naší publikační činnost, přidejte prosím komentář, klikněte prosím na „Tweet“ nebo „to se mi líbí“!

Na boso je to nejlepší! Prague Barefoot Run 2013

Běh na boso 1. Prague Barfoot Run