Trénink pro sílu úderu

Cviky, tréninkové programy, tipy a triky, otázky a odpovědi
Odpovědět
Stan27

Trénink pro sílu úderu

Příspěvek od Stan27 » sob 17. říj 2020 1:03:14

Silový trénink pro boxéry

Stan27

Re: Trénink pro sílu úderu

Příspěvek od Stan27 » ned 18. říj 2020 18:01:04

Stan27 píše:
sob 17. říj 2020 1:03:14
Silový trénink pro boxéry

Martin K

Re: Trénink pro sílu úderu

Příspěvek od Martin K » čtv 14. led 2021 8:58:45

Najlepší trening na silu úderov je tréning boxu jednoducho. Golovkinov silovo kondičný tréning prebieha nasledovné: •rozcvička, vysoké počty opakovaní sklapovačiek, brušaky
•polhodina cviky s ľahkými jednoručkami, odhodí ich a ide na tienovanie. Medzi tým zvikne robiť cviky na krk a "bradu".
V jednom rozhovore povedal že mu píše toľko odborníkov na silovo kondičný tréning ktorý mu sľubujú zázraky no on ich ignoruje lebo ak by bol stopercentný tak by už nemal súperov a nemohol sa naďalej venovať tomu čo ho napĺňa. Takže výber si to čo ti vyhovuje a hlavne pri čom dokážeš vydržať. A skutočne si nemyslím že silovo kondičný tréning je rozhodujúcim faktorom pre silu úderov. Osobné trénujem gréckom rímsky zápas a dávnejšie som trénoval podľa knihy Nahý bojovník. Necítil som niečo extra k zápasu, skôr v rámci zimnej prípravy kedy sme mali pravidelné silové sústredenia. V poslednej dobe moja rutina spočíva hlavne na original strength. A moje schopností na žinienke su skutočné o pár levelov vyššie. Moja bežná rutina je nasledovná: 10min. Dýchanie do brucha
10min. Kývanie hlavou
10min. Pohumpovanie
10min. Vstávanie zo zemi
10min. Marching, cross walking alebo
crawling
10min. Prenášanie bremien rôznymi
spôsobmi
A hotovo to je všetko. Občas robím kliky, drepy a mosty na hlave. Jednoduché no mne to funguje. Dufam že ti to aspoň trochu pomohlo.

Odpovědět