Barva na kettlebell

Všechno ostatní - nejen pondělní “very KB5” příspěvky.
Torin25

Barva na kettlebell

Příspěvek od Torin25 » stř 25. bře 2020 3:22:02

Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám nějaký ten rok starý kettlebell od RKC, ale dost otřískaný a potřeboval bych ho zase oživit, přesněji dát mu nový lak. Dá se někde sehnat originál barva, která se používá? Popřípadě sehnat i postup, tedy jestli použít i základovou barvu? Díky.

Torin25

Re: Barva na kettlebell

Příspěvek od Torin25 » stř 25. bře 2020 3:28:57

Torin25 píše:
stř 25. bře 2020 3:22:02
Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám nějaký ten rok starý kettlebell od RKC, ale dost otřískaný a potřeboval bych ho zase oživit, přesněji dát mu nový lak. Dá se někde sehnat originál barva, která se používá? Nebo nějakou alternativu? Popřípadě sehnat i postup, tedy jestli použít i základní nátěr? Díky.

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PM » stř 25. bře 2020 10:20:03

Kde jsi kupoval? Naše RKC kettlebell jsou téměř jako nové, jen lehce setřetá barva, žádný otřískaný "lak" - ten se na ně ani nepoužívá, používá se e-coating.
Pavel Macek

Master StrongFirst Instructor | šéfinstruktor KB5

http://www.pavelmacek.cz

Torin25

Příspěvek od Torin25 » stř 25. bře 2020 16:38:04

Mám to od známého, který ji měl několik let a ta barva je otlučená z důvodu zjevného bouchání o druhý kettlebell při cvičení. Chci tomu dát nový kabát. Na netu jsme našel jak to někteří stříkají sprejem, ale nevím jakou přesně použít barvu atd. Chci to udělat pořádně znovu, aby vypadal kettlebell jako nový. Prostě obrousit do hladka a dát nový nátěr.

Torin25

Příspěvek od Torin25 » stř 25. bře 2020 22:55:21

...nebo jinak, prostě renovace staršího kettlebell, jaký druh barvy? Použít základní nátěr? Po obroušení použít ještě odmašťovač? Nějaký tip? Díky moc

Proud79

Příspěvek od Proud79 » pát 03. dub 2020 18:41:09

No tady ses zeptal velice špatně, viz odpověd od admina. Už jen, žes uvedl, že se jedná o RKC kettlebell ses odsoudil k neopdovědi. RKC kettlebelly jsou přece neotřískatelné ( zejména, když se hrdě propaguje věčný coating :-) ) a všude dnes funguje spotřební kapitalismus typu kup a netoravuj, pokazí li se , neopravuj a kup znova :-)))). Ne, ted vážně, mrkni tady https://www.youtube.com/watch?v=zLYVnDpDhyM. Já osobně, ale nebrousím úplně do čista pokud to vyloženě ta koule nechce, jen lehce obrousím opryskané místa, popřípadě očistím od rzi a provedu nástřik akrylovým autolakem ve spreji, čená matná.

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PM » úte 07. dub 2020 20:13:23

Proud79 píše:
pát 03. dub 2020 18:41:09
No tady ses zeptal velice špatně, viz odpověd od admina. Už jen, žes uvedl, že se jedná o RKC kettlebell ses odsoudil k neopdovědi. RKC kettlebelly jsou přece neotřískatelné ( zejména, když se hrdě propaguje věčný coating :-) ) a všude dnes funguje spotřební kapitalismus typu kup a netoravuj, pokazí li se , neopravuj a kup znova :-)))). Ne, ted vážně, mrkni tady https://www.youtube.com/watch?v=zLYVnDpDhyM. Já osobně, ale nebrousím úplně do čista pokud to vyloženě ta koule nechce, jen lehce obrousím opryskané místa, popřípadě očistím od rzi a provedu nástřik akrylovým autolakem ve spreji, čená matná.
Kdepak, odpovědel jsem, máme originál RKC kettlebell, vyrobené v r. 2013 a později - a absolutně žádné problémy: to je jasná odpověď, můžeš se na ně přijít podívat do gymu. Starší modely, fake nápodoby atd. - to je otázka jiná, tam neporadím. A ne, kvalitní kettlebell se nepokazí, ta se dědí - proto propagujeme a prodáváme kvalitní kettlebell. Tvůj ironický výlev je tedy absolutně mimo.
Pavel Macek

Proud79

Příspěvek od Proud79 » čtv 09. dub 2020 12:07:22

Já s tím souhlasím, že jedině kvalitní železo, které se dědí. O tom žádná, ale může se stát, že barva (coating, cokoliv) se prostě při cvičení otluče (neleží li ladem v koutě). Základ je dobré železo, zbytek je o opečovávání. Není problém dát po x letech kouli nový kabát, nebo třeba někomu v ruce daný povrch nebude sedět tak vezme a obrousí a dá jiný. Ostatně i váš guru Pavel Tsatsouline píše v jedné ze svých knih, že není problém vzít pilník a barvu obrousit, jestliže nám povrch vadí.

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PM » pát 10. dub 2020 16:50:16

Proud79 píše:
čtv 09. dub 2020 12:07:22
Já s tím souhlasím, že jedině kvalitní železo, které se dědí. O tom žádná, ale může se stát, že barva (coating, cokoliv) se prostě při cvičení otluče (neleží li ladem v koutě). Základ je dobré železo, zbytek je o opečovávání. Není problém dát po x letech kouli nový kabát, nebo třeba někomu v ruce daný povrch nebude sedět tak vezme a obrousí a dá jiný. Ostatně i váš guru Pavel Tsatsouline píše v jedné ze svých knih, že není problém vzít pilník a barvu obrousit, jestliže nám povrch vadí.
Vyhradil jsem se k tvému ironickému a nepravdivému komentáři:
No tady ses zeptal velice špatně, viz odpověd od admina. Už jen, žes uvedl, že se jedná o RKC kettlebell ses odsoudil k neopdovědi. RKC kettlebelly jsou přece neotřískatelné ( zejména, když se hrdě propaguje věčný coating :-) ) a všude dnes funguje spotřební kapitalismus typu kup a netoravuj, pokazí li se , neopravuj a kup znova :-)))).
Co takhle zkusit místo uštěpačných invektiv zkusit... slušně diskutovat?
Pavel Macek

Proud79

Příspěvek od Proud79 » ned 12. dub 2020 8:47:42

Ale ano, určitě jenom diskutovat slušně, jen prostě někdy některé Tvé příspěvky, ve stylu kdyby jste měli naše kettlebell tak neřešíte problém s novým nátěrem, nebo mazání příspěvku, si vyloženě říkají o smeč :-). Ale slibuji, že se tohoto už vystříhám, ...................nuže, jak bys řešil nový kabát na kettlebell ty admine?

Odpovědět