Pomoc s návratom do formy

Cviky, tréninkové programy, tipy a triky, otázky a odpovědi
Odpovědět
iron2910

Pomoc s návratom do formy

Příspěvek od iron2910 » čtv 19. bře 2020 18:42:51

Zdravím všetkých! Chcel by som sa podeliť o svoju skúsenosť a síce s tým, ako som sa dostal do svojej životnej formy ktorú som si držal v roku 2017. Po zime som bol dosť pribratý, mal som nadváhu, dosť veľa prebytočného tuku no a ani ten tréning nebol bohviečo. Mal som záujem to riešiť no nejako som sa nevedel dokopať do činov. Takto som to ťahal celú zimu až do cca apríla (4. mesiac pre bratov čechov). Po jednom oddychovom víkende strávenom s priateľkou kedy sme toho čo to pojedli + nejaké to vínko (proste sme si užívali víkend) som sa v pondelok ráno zobudil s veľmi zvláštnymi pocitmi. Cítil som, že nie som v poriadku a tak som sa len napil a nejedol som. Odišiel som do práce a začal pracovať no cítil som sa pod psa. Mierne sa mi točila hlava, bol som veľmi slabý no a zrazu som musel utekať na WC a hodiť poriadnu šabľu. Zrazu som cítil nával teploty, nohy sa mi začali triasť, bol som zelenej farby ako shrek no jednoducho som nebol schopný ničoho. Vedúci ma okamžite poslal domov a doma sa začali diať veci. Musel som si okamžite ľahnúť, pretože takú bolesť hlavy som v živote nezažil. Neskutočná triaška kedy som sa nevedel ukľudniť sa striedala s pravidelným vracaním všetkého, čo som posledné dni pojedol. Takto to pokračovalo až do poobedných hodín no v ten deň som sa nezmohol na nič okrem nehybného ležania na posteli s prikrytou hlavou kvôli bolesti. V ten deň mi ani len nenapadlo niečo vložiť do úst, maximálne sa napiť čistej vody. Takto to pokračovalo aj na nasledujúci deň, no bolo to už trocha miernejšie. Takisto som celý deň nejedol iba pil vodu no a až na tretí deň som sa odvážil vložiť do úsť aspoň kúsok banánu a nejaký ten suchár, ktorý som zapil čajom. Po troch dňoch tohto utrpenia akoby uťalo. Zrazu mi absolútne nič nebolo, necítil som žiadne ťažkosti ani bolesť. Vrátil som sa do práce a postupne veľmi opatrne som začal aj prijimať potravu. Tá však z opatrnosti pozostávala iba z nejakého kuracieho vývaru, suchárov, ovocia aj to len veľmi obmedzené množstvá. No aj napriek tomu som sa cítil na počudovanie veľmi dobre. Mal som dobrú náladu a cítil som sa taký ľahký. Bodaj by aj nie veď som schudol asi 4 kilá. V tom čase som si pozeral nejaké videá od Adama Rawa a konkrétne sa mi zapáčilo to o skromnosti. Uvedomil som si, že som to preháňal a tak som začal jesť veľmi opatrne a skromne. V tom čase som dosť hrával na plastation Zaklínača a strava stredovekých bojovníkov mi bola inšpiráciou. Jedol som mäso, ryby, sezónnu ale hlavne lokálnu zeleninu a ovocie, občas med a chlieb iba občas aj to kváskový domáci. Takto som to ťahal asi len mesiac a zrazu som sa zbavil takmer všetkeho tuku, ktorý na mne zavadzal viac ako rok. Svaly boli vyrysované, žilnaté, cítil som sa strašne ľahký a všetky cviky s vlastnou váhou ako zhyby, stojky, kľuky sa mi robili veľmi ľahko. Zrejme telo vyžadovalo takýto tvrdý reset a očistu, no neviem či by som sa do toho dokázal dokopať aj sám, bez tých problémov s virózou.

Čo som však týmto celým chcel povedať? Je rok 2020, jar a ja znova začínam pociťovať takmer rovnaké problémy ako pred 3 rokmi. Necítim sa byť vo forme, nemám takú regeneráciu akú by som chcel, necítim toľko energie ako vtedy no a tá forma spadla do toho, čo bolo vtedy pred tými problémami. Nerád by som absolvoval rovnako tvrdý reset ako vtedy ale ako by som mohol telo prinútiť aby sa trocha prečistilo? Mám skúsiť hladovku? nejaký detox? nejakú špeciálnu diétu? Stále mám rovnaký spôsob stravovania, no cítim že mám spomalený metabolizmus. V tých časoch z pred troch rokov som vážil 76 kg a v páse som mal asi 75 cm. Pozeral som si svoje tréningové video z tých časov a bol som veľmi dobre vyrysovaný. Teraz vážim takmer 80 (čo nie je o veľmi veľa) no v páse mám o 10 cm viac. Svaly sú mäkšie, jednoducho nie je to ono. Ako by som to znova mohol nakopnúť?

PM
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s návratom do formy

Příspěvek od PM » stř 25. bře 2020 10:18:28

Zdar a sílu,

a) Zajdi k lékaři na kompletní zdravotní prohlídku
b) Začni zde - postupně: http://www.kb5.cz/2016/12/kb5-vyzva-12- ... y-kondice/
Pavel Macek

Master StrongFirst Instructor | šéfinstruktor KB5

http://www.pavelmacek.cz

iron2910

Re: Pomoc s návratom do formy

Příspěvek od iron2910 » stř 01. dub 2020 20:31:42

zdar a vďaka. Zdravotnú prehliadku si robím pravidelne vždy na jar. Musím poklopať na drevo ale všetko mám v poriadku a som zdravý. Problém však bude psychika. Zmenil som zamestnanie a je to také dosť stresujúce. Mám pod sebou približne stovku ľudí, a od skorého rána do neskorého večera som v strehu. Nie je to o tom, že by som si nenašiel čas na pravidelné jedlo. Keď som v práci, držím sa celkom dobre. Čo si nabalím, to skonzumujem a je to pomerne vyvážená strava v rozumnom pomere. No keď príde čas, že som doma a môžem aspoň na chvíľu vypnúť, prídu na mňa tie chute...potom všetko, čo som počas dňa krásne dodržiaval poruším a následne mám výčitky. Toto u mňa pretrváva už približne rok. Nikdy v živote som s týmto problém nemal, prežil som niekoľko stresujúcich období a vždy som bol v stravovaní zásadový a pevný. No teraz mi to akosi nejde a neviem, ako sa mám konečne cez to preniesť...

Odpovědět