Reálná sebeobrana

Cviky, tréninkové programy, tipy a triky, otázky a odpovědi
Post Reply
Peter

Reálná sebeobrana

Post by Peter » Fri 30. Mar 2018 21:09:52

Zdar sile, trénujem nejaký čas reálnu sebaobranu (urban combatives, spear system atď. ..) No tréningy mám 2 krát do týždňa tak mám dostatok času aj na kondicny a silový tréning. Len mam pár otázok, na treningoch sa snažíme úplne vyčerpať, pracovať pod stresom napríklad aj časovým A ďalej pracovať aby sme simulovali reálny boj. Chcel by som si nechať poradiť program svlastnou váhou , ktorý by čo najfunkčnejšie rozvíjal schopnosti prave pre sebaobranu( nemám moc financii na gym A tie ghetto workouty mi moc nesedia) Ďakujem za každú radu, pomoc.

adalbert

Re: Reálná sebeobrana

Post by adalbert » Sun 31. Mar 2019 22:11:07

Vyuzijem toto vlakno, na ktore sa pozabudlo: Vhodne cviky popri treningu sebaobrany.

Chodim na treningy sebaobrany (krav maga) a chcel by som trening co najlepsie zladit s posilnovanim. Uz dlhsi cas/par rokov cvicim trening vazna, kazdy cvik odcvicim 1x do tyzdna. Som stihlej postavy, svaly a silu nenaberam lahko.

Uvazujem, ci by bolo vhodnejsie kombinovat treningy sebaobrany s cvikmi swing a tgu namiesto cvikov s vlastnou vahou. Na jednej strane by som rad vytrval v treningu vazna (dosiahnut tie mety, alebo aspon solidne stupne, nebehat od programu k programu). Na druhej strane sa mi pozdavaju swing a tgu (bol som aj na seminari SaS).

Jedna sa mi o prenos cvicenia do sebaobrany, ziadne sutazne discipliny, ale vseobecna telesna priprava. Ktore cviky a aky program je podla vasho nazoru najvhodnejsi na skombinovanie s treningami sebaobrany?
- aj s ohladom na regeneraciu (cvicit najlepsie 2x do tyzdna), treningy su pondelok a stredu
- cvicenie zhybov by som chcel zachovat kazdopadne, na treningoch sa zvyknu cvicit kliky
- zvazujem aj dostavit sa k vam na FMS.

Vdaka za odpovede.

PM

Post by PM » Mon 01. Apr 2019 8:17:08

Peter,

http://www.kb5.cz/zaklady-posilovani-s- ... d-warrior/ + kettlebell swing nebo snatch.
Pavel Macek

Master StrongFirst Instructor | šéfinstruktor KB5

PM

Post by PM » Mon 01. Apr 2019 8:18:56

adalbert,

viz výše, anebo http://www.kb5.cz/kettlebells-kb5-minimum/
Pavel Macek

Master StrongFirst Instructor | šéfinstruktor KB5

Post Reply