Cohen nahana mnoho zajacov :D

Co jsi dnes cvičil(a) TY?
cohen

Re: Cohen nahana mnoho zajacov :D

Post by cohen » Wed 06. Feb 2019 10:39:31

Shadow wrote:
Mon 19. Nov 2018 14:46:27
Soju a tuba je fajn :) ja idem klasickou "one session" metódou.

(...)

Potom Poreferuj ako to pôjde s GTG ! :)
Asi je uz cas poreferovat! :D Davam to sem, aby som Shadowovi nezahnusoval log. ;)

Velmi som sa s tym neparal a nasroboval pressy do existujuceho programu, co v praxi znamena jeden tazky progresivny trening v utorok a polovicny v sobotu, cize je to uz uplne iny program, ak vobec. Nevadi. :D Vcera som sa dostal na 13x 1+1 s 32kg a bol to hardcore, aj vdaka heavy benchom den predtym. Ale uz by mali nasledovat tri serie dvojok, takze deload... konecne.

Kedze mam za sebou viacero ROP s lahsimi vahami, mozem porovnavat a teda ROP mi pride uplne ine zvieratko ako S&T. A pri dvoch treningoch tyzdenne mocne premyslam o prechode na ROP, pretoze system rebrikov nie je az taky znasilnujuci (neviem, ako inak to pomenovat) a clovek sa nemusi tolko krat nutit vstat a ist pressovat. Na druhu stranu, najlepsie vysledky som mal s klasickymi opakovaniami v piatich seriach, takze pri nich zotrvam.

Problem: Mam velke pochybnosti, ci bude mat 6x3+3 (18 opakovani na kazdu ruku) s 32kg za vysledok 1+1 s 40kg, kedze pred vytlacenim 36tky som sa musel (jesen 2017) dostat az na 5x5+5 (25) s 28kg, resp. 3+3, 4x2+2 (11) s 32kg, ci 1, 1, 1, 1, 2, 1, 2, 1, 2 (12) s 32kg, alebo 4+4 s 32kg. Viem, ze pri vyssich vahach to funguje trochu inak a staci menej intenzivnych opakovani, ale zas nie az o tolko menej.

Riesenie: ak chcem potlacit 40kg, isto sa nevyhnem pressom s 36kg a bez aspon jednej trojky s touto vahou si so 40kg nebrnknem. Podobne 32kg, bez minimalne 5ky s touto vahou mozem na 40kg zabudnut. Cize ak cielom nema byt "len" dokoncenie modifikovanej (ok, zbastardenej) verzie programu bez vysledku, musim porozmyslat nad inym sposobom, ako sa dostat k cielu.
Kym mam slaninu a plzen, nepotrebujem antidepresiva. :D

Shadow

Post by Shadow » Wed 06. Feb 2019 22:45:04

Ďakuje za report ! :)
Ja odporúčam program vyskúšať v pôvodnej podobe, ono pri kombinácii s iným programom určite ten press bude "trpieť" :D
Osobne mi SaT vyhovoval omnoho viac ako ROP. Napríklad ROP s 28 si neviem a radšej ani nechcem predstavovať. Možno po TSC by som sa vrhol na SaT s 32, alebo opäť 28 :)
Čo sa týka pressov celkovo.... k tomu nemám moc čo dodať, je to pre mňa záhadný cvik v istom zmysle :D
KB5 Bratislava

cohen

Post by cohen » Thu 07. Feb 2019 9:18:03

Shadow wrote:
Wed 06. Feb 2019 22:45:04
Ďakuje za report ! :)
Ja odporúčam program vyskúšať v pôvodnej podobe, ono pri kombinácii s iným programom určite ten press bude "trpieť" :D
Osobne mi SaT vyhovoval omnoho viac ako ROP. Napríklad ROP s 28 si neviem a radšej ani nechcem predstavovať. Možno po TSC by som sa vrhol na SaT s 32, alebo opäť 28 :)
Čo sa týka pressov celkovo.... k tomu nemám moc čo dodať, je to pre mňa záhadný cvik v istom zmysle :D
ROP s 28kg som skusal, ale dostal som sa tusim len k 1x12345 plus 4x1234, potom som to odpiskal kvoli teplu, priprave na triatlon a nasledne som nabiehal na maratonsku pripravu... mozno skoda, ze som si vtedy nevyskusal maximalku. Druhy krat by som uz do toho asi nesiel, urcite nie s cielom zdvihnut si maximalku. Nic proti rebrikom, ale press mi siel najlepsie hore klasickou 5x5 metodou (v zavislosti od vahy), a ked som popri tom smrdlal nejake zhyby, swingy, tgu-cka... pri momentalnom nastaveni treningu je "bezbolestne" zabudovanie S&T do treningu bez sance.
Kym mam slaninu a plzen, nepotrebujem antidepresiva. :D

Post Reply