Naši kettlebell instruktoři

Kettlebell revoluce v světě i České republice - Pavel a Pavel!

Kettlebell revoluce – Power by Pavel!

 

Kettlebell King - Pavel TsatsoulinePavel Tsatsouline, Master of sports, StrongFirst šéfinstruktor, pochází z Minsku, Běloruska, bývalého SSSR. Působil jako trenér sovětských speciálních jednotek Spetznas. Pavel, „novodobý kettlebell král“ odstartoval kettlebell revoluci na západě v r. 1998 článkem „Vodka, lák z okurek, zvedání kettlebells a další ruské kratochvíle“, publikovaném v časopise MILO: A Journal for Serious Strenght Athletes v r. 1998. článek vyvolal velkou odezvu a Pavel začal dostávat stovky a tisíce dopisů a emailů od zájemců ocvičení s kettlebells.

V r. 2001 vyšla Pavlova revoluční kniha The Russian Kettlebell Challenge a následně vzniká první certifikační organizace, RKC. Pavel následně vydává další knihy, nejen o kettlebells, ale i posilování s vlastní vahou, cvičení s velkou činkou, strečinku apod. Jeho druhá kettlebell kniha Enter the Kettlebell se stává moderní kettlebell biblí a standardem. RKC se v průběhu let stává vůdčí organizací na poli cvičení s kettlebell a silového/kondičního tréninku vůbec.

Pavel v současné době působí jako poradce a instruktor pro US Marines Corps, US Secret Service US Navy Seals a další organizace a jezdí po celém světě vyučovat systém RKC. V roce zakládá novou vlastní organizaci silového tréninku StrongFirst.

Dr. Randall Strossen, zakladatel IronMind a editor časpisu MILO o Pavlovi napsal: „V našich očích bude Pavel Tsatsouline navždy vládnout jako novodobý kettlebell král, jelikož je zpopularizoval do té míry, že téměř v každé zemi najdete spoustu jeho příznivců.“ Power to Pavel!

 

Pionýři kettlebell v České republice

 

Kettlebell revoluce v světě i České republice - Pavel a Pavel!Pavel Macek je pionýrem cvičení s kettlebells a vůdčí osobností kettlebell liftingu v České republice, šéfinstruktorem školy  KB5.

Pavel se od r. 1991 se věnuje čínskému boxu a šermu stylu Practical Hung Kyun, který od r. 1997 studoval na dlouhodobých zahraničních stážích v San Franciscu (USA), Hongkongu a Číně. Vlastní gym bojových umění otevírá v r. 2002, v r. 2008 začíná cvičení s kettlebell systematicky vyučovat a zakládá školu KB5.

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v ČR – instruktorský kurz absolvoval pod vedením šéfinstruktora Pavla Tsatsoulina, Petera Lakatose, Davida Whitley a Fabio Zonina. V r. 2014 úspěšně absolvoval pokročilý kurz SFG2, v lednu r. 2015 byl jmenován StrongFirst Team Leaderem, a následný rok pak Senior SFG. V  současné době vyučuje na instruktorských certifikacích v Evropě i zámoří.

Pavel je též:

 • certifikovaný SFB (StrongFirst Bodyweight) instruktor
 • certifikovaný SFL (StrongFirst Lifter) instruktor
 • CK-FMS (Certified Kettlebell – Functional Movement Specialist)
 • FMS (Functional Movement Systems) odborník.
 • Original Strength (OS) Level 1 instruktor
 • Flexible Steel Instructor Specialist

V současné době působí jako instruktor čínských bojových umění (Practical Hung Kyun), MMA (viz MMA Gym Praha) a profesionální coach funkčního silového a kondičního tréninku.

Kettlebell RKC v ČR - Pavel a JustynaJustyna K. Mackováse narodila v Gdowě u Krakowa (Polsko), studovala v Krakowe na Jagellonské univerzitě a Karlově univerzitě v Praze.

Justyna je certifikovaná instrukorka Hardstyle Kettlebell Challenge (HKC) jakož i první certifikovaná StrongFirst (SFG) instruktorka v ČR. V r. 2010 otevřela svůj vlastní gym – Funkční trénink Praha – moderní plně profesionální a specializovaný gym funkčního tréninku pro ženy, kombinující především cvičení s kettlebell a posilování s vlastní vahou. V r. 2014 absolvovala úspěšně pokročilý instruktorský kurz SFG2. Justyna je též:

 • SFB (StrongFirst Bodyweight) instruktorka
 • SLF (StrongFirst Lifter) instruktorka
 • certifikovaná Functional Movement Systems (FMS) specialistka
 • CK-FMS odbornice (Certified Kettlebell – Functional Movement System Specialist)
 • Original Strength (OS) Level 1 instruktor
 • Flexible Steel Level 1 instruktor

Kromě pravidelných kurzů vede i tematické semináře a přednášky, působí též jako výživová poradkyně a instruktorka sebeobrany pro ženy.

Kettlebell KB5 certifikace

Naše instruktorské certifikáty