FMS (Functional Movement Screen), Level 1 a 2

FMS (Functional Movement Screen), Level 1
nahrávám mapu....

datum/čas
kdy? - 22. Květen 15
9:00 AM - 6:00 PM

místo
Funkční trénink Praha

kategorie akce No Categories


FMS ® ( Functional Movement Screen) je standardní a všeobecně známá metoda pro analýzu základních pohybových vzorců . FMS byl vyvinut renomovanými americkými fyzioterapeuty a sportovními trenéry Gray Cookem a Dr. Lee Burtonem.

FMS poskytuje informace potřebné pro nápravu kompemzací, asymetrií a dysbalancí jakož i vytvoření individuálního tréninkového plánu, a celkové zlepšení pohybových dovedností.

Functional Movement Screen, Level 1, učí hodnotící systém fundamentálních pohybových vzorců, motorické kontroly a schopnosti základních pohybových vzorců. Hlavním záměrem screeningu pohybu je zdůraznění kvality pohybu před kvantitou, a identifikovat nedostatky nebo limitace. Jelikož tělo je komplexní a funguje jako jeden systém, je třeba při zjišťování nedostatků posuzovat pohybové vzorce jako celek, a ne hodnotit isolovaná měření kloubního rozsahu. Screening pohybu je užitečný nástroj, který by měl být využíván při určování vhodného cvičebního programu pro každého jedince.

Seminář začíná velmi podrobným rozborem důležitosti provádění screening pohybu a jeho užitečnosti pro vypracování efektivního tréninkového programu. Vyučovaný materiál poskytuje informace o nebezpečí pro daného člověka nebo klienta co se asymetrií, dysfunkcní anebo bolestí týče. Kurz se také věnuje stručné historii cvičení a úpadku zdravého pohybu během posledního století.

Seminář Levelu 1 dále vysvětluje samotný Functional Movement Screen. Během tohoto interaktivního proceu je prováděn screening naživo, tak aby student měli možnost screen vidět a posoudit jeho užitečnost. Instruktor při provádění screenu poukazuje na běžné chyby, důležité detaily a obecné tipy, které pomohou odlišit rozdíly spojené s různými kritérii skórování pohybových testů. Skórovací systém samotný se skládá ze 7 testů s hodnotícím systémem 3, 2, 1 a 0, založených na konkrétních kritériích.

Instruktor a jeho asistenti následně demonstrují a vysvětlí korektivní cviky. Všechny cviky, které jsou popsány v příslušném manuálu, jsou též k dispozici v online knihovně na FunctionalMovement.com, ke které mají přístup všichni certifikovaní členové. Závěr semináře je věnovaný instrukcím, jak certifikaci získat a  jaké jsou její benefity, Po složení certifikační zkoušky se stanete certifikovaným členem FMS a odemkne se vám cell FMS web – články, podcasty, register členů atd., zdarma na jeden rok. Stanete se součástí sítě cvičebních profesionálů, kteří sdílí stejné principy.

Hlavní cíle FMS, Level 1:

 • Seznámit se podrobně filosofií FMS systému a vývojovou perspektivou pohybu
 • Naučit se provést správně sedmikrokový screening pohybu
 • Porozumět rozdílům mezi mobilitou a motorickou kontrolou
 • Porozumět výsledkům screeningu
 • Přidělit korektivní cviky na základě FMS skóre

Co kromě profi coachingu získáte?:

 • Přístup k online certifikaci
 • Praktické informace od FMS specialistů na místě
 • Manuál Functional Movement Screen™ v českém jazyce
 • Přístup k exkluzivní komunitě certifikovaných profesionálů
 • Přístup k rozsáhlé databázi diagnostických pomůcek, nápravných cvičení, článků a informací.

 

FMS, Level 2:

FMS level 2 je určen pro stávající FMS specialisty, kteří chtějí větší praktický náhled do celého systému. Důraz je kladen na přímé využití screeningu v praxi, na pokročilá nápravná cvičení, jejich nácvik a důkladný rozbor hodnocení a použití cvičení v rámci celkových souvislostí. FMS Level 2 se zabývá nejčastějšími chybami při hodnocení screeeningu a témat možných výsledků.

Další témata kurzu se zaměřují na správnou interpretaci screeningu a přesné určení problému, zda je omezení v mobilitě či motorické kontrole, síle. Celý kurz hlouběji a jednotlivě rozebírá jednotlivá témata jednotlivých testů, rozbor souvislostí v daných pohybových vzorech a jednotlivých nápravných cvičení.

Hlavní cíle FMS Level 2:

 • Řešení nejčastějších chyb při FMS screeningu
 • Informace ke zjištění problémů v mobilitě či motorické kontrole
 • Souvislosti různých výsledků screeningu
 • Důkladný rozbor jednotlivých nápravných cvičení
 • Praktický nácvik nápravných cvičení a jejich přesné použití do programu

Certifikační kurzy FMS1 a FMS2 povede FMS Master Trainer Gabriella Katschthaler (CK-FMS)

FMS (Functional Movement Screen), Level 1

Co s sebou: sportovní obuv a sportovní oblečení ( ideálně krátké šortky ) .

 • Termín a čas: FMS1 – pátek 22.5 od 9 do 18 h., sobota 23.5. od 9 do 13 h. FMS2 – sobota 23.5. od 14 do 18, neděle 24.5. od 9 do 13 h.
 • Místo konání: KB5 Gym, Wuchterlova 1, Praha 6
 • Cena:
  – FMS 1: 449*/499 EUR
  – FMS 2: 449*/549 EUR
  FMS 1+2 Combo: 749* /799 EUR

(* zvýhodněné ceny platí při platbě do konce března 2015)

 • Jak se přihlásit: 

Přihlášky či žádosti o informace zasílejte na email: support@functionalmovementsystems.cz

PRO PŘIHLÁŠENÍ KLIKNĚTE ZDE!

Pořadatelé a partneři