Posilňovanie krku/ lockdown rutina

Cviky, tréninkové programy, tipy a triky, otázky a odpovědi
Odpovědět
Pablo_ez

Posilňovanie krku/ lockdown rutina

Příspěvek od Pablo_ez » sob 12. pro 2020 17:11:10

Zdravím mal by som otázku ohľadom tréningu krku. Hlavne či mi neviete odporučiť odkazy na články poprípade nejaké konkrétne info ohľadom tejto témy. V posilňovaní síce niesom pokročilí no už ani nie začiatočník a preto by som chcel nejaké nové info lebo stále sa mi dosť ťažko porovnáva čo sú dobré a zle informácie ohľadom posilňovania a pri krku obzvlášť nechcem nič riskovať keďže som s ním mal v minulosti už problémy. Mimo iné moja súčasná covid rutina počas lockdownu je nasledovná: •Head nods/egg roll 10min.
•Joint mobility 10 pohybov od krku po
prstov na nohách každý 100 krát
•Great gama protocol momentálne:
30,30 klikov/60,60 drepov
zadný most 50,50/predný most 100
•Neck harness kontrolovaných 100
opakovaní s 10 kg
•Dynamic tension pre krk 3x15
opakovaní z boku, zo zadu, z predu
•Pohyby z Movnatu
•Fast and loose
Hlavný zámer tejto rutiny je dostatok pohybu a odreagovania počas dlhých dní v home office. Ak sú nejaké námietky čo by som mal upraviť rád si ich vypočujem. Ďakujem vopred za reakcie.

Martin K

Re: Posilňovanie krku/ lockdown rutina

Příspěvek od Martin K » pon 04. led 2021 15:08:17

Ak si môžem dovoliť malé poznámky k tvojej rutine.
•Za prvé máš extrémnu záťaž na krk. Zraníš sa skôr či neskôr. Cieľom by malo byť posilniť a nabrať nejaký objem na krku. Táto rutina ma za cieľ zraniť ťa.
•Chýba ti spevnenie. Odporúčam knihu Nahý bojovník, existuje aj slovenský preklad.
Tvoja rutina by mohla vyzerať podľa mňa asi takto:
•Cvič GGP každý deň tak ako to máš, kľudne aj s predným a zadným mostom. Dopracuj sa na 100 klikov,200 drepov, 100 predných mostov,100 zadných mostov+ak chceš môžeš tam pridať aj harness s nejakou ľahkou váhou napríklad 100 krát s 10 kg ( tu si niesom istý, musíš sa opýtať niekoho skúsenejšieho ) a zostaň pri týchto číslach každý deň niekoľko mesiacov.
•Dynamické napätie cvič maximálne 2krat do týždňa. Ale môžeš aj úplne vynechať ( lepšia možnosť )
•Pridaj OAP a Pistol Squat podľa knihy Nahý bojovník formou aká je doporučená čiže GTG. Funguje skvelo.
•Po každej dokončenej sérii GTG venuj chvíľku Fast and loose
•Stlač Resety pred GGP alebo Joint mobility ako uznáš. Alebo aj aj. Napríklad 10min. Resety, 10 opakovaní podľa Super joint od krku po nohy.

Odpovědět