[SEMINÁŘ] Sobota, 20. dubna 2024, Brno – Kettlebell PRO: Bent Press, král všech cviků se železem

Král všech cviků se železem: bent press

Bent press alias „Král všech liftů“ je bezkonkurenčně nejoblíbenějším liftem všech oldschool siláků a mistrů.

V bent pressu se snoubí síla s flexibilitou a dovedností; narozdíl od čistého military pressu (kde je strop přeci jen dán vaší váhou), je možno se v bent pressu zlepšovat dále a dále – sky is the limit.

Harold Ansorge ve svém slavném manuálu How to Bent Press Correctly píše:

Ze všech silových cviků je bent press pravděpodobně tím nejzajímavějším… Artur Saxon, “Král Bent Pressu“, považoval tento zdvih za nejlepší test celkové tělesné síly. Pokud se opravdu  zajímáte o těžká závaží, dáte tomuto tvrzení zapravdu.

Bent press je speciální technika, díky které je možno z pozice v nadhozu zvednout jednou rukou nad hlavu takovou váhu, jakou nezvednete žádnou jinou známou technikou – 2x a ž 3x více než kupříkladu military pressem. Cvičenec de facto závaží nezvedá, ale odtlačuje se od něj a odklání a „šroubuje se“ směrem k zemi; teprve když je paže natažená, narovná se a tím dostane zátěž (pomocí nohou a síly celého těla) nad hlavu.

Vzhledem k tomu, že se při správném provedení bent pressu člověk jakoby „zašroubuje“ dolů do země směrem pryč od zátěže a následně „vyšroubuje“ nahoru, říkalo se mu za starých dob i screw press, „šroubový tlak“.

Dosud nepřekonaný rekord dodnes drží legendární Arthur Saxon, který bent pressem zvednul 370 liber (cca. 167,8 kg) oficiálně, 385 liber (174,6 kg) neoficiálně – a to vážil cca. 95 kg! Ani dámy se nenechaly za starých dob zahanbit – Kate „Vulcana“ Roberts zvedla na bent press úctyhodných 145 liber (65,7 kg)!

I další old school siláci pěli na bent press jen ódy – citujme z díla Boba Hoffmana, zakladatele York Barbell Company:

Bent press je to co dělá vzpěrače vzpěračem. Buduje ohromující sílu celého těla a zručnost v ostatních cvicích více než jakýkoliv jiný posilovací cvik se závažím.

 

Bent press vede k zlepšní všech ostatních cviků… Při cvičení bent pressu je využíván každý sval těla…. Vyžaduje  a rozvíjí sílu v každé části těla. Učí především rovnováhu, načasování, koordinaci a vytrvalost, protože od začátku po dokončení cviku uplyne poměrně hodně času.

 

Každý vzpěrač, který je známý pro krásu formy a symetrii postavy je také hvězdou v bent pressu.

 

Bent press je nejjednoduším ze všech způsobů jak zvednout velkou váhu nahoru. je spektakulární a je to nejlepší způsob, jak si získat reputaci jako silák.

 

Bent press je nejzajímavější a nejvíce fascinující ze silových zdvihů.

Není tedy divu, že bent press patří mezi klíčové cviky curricula školy KB5, v rámci kterého navazuje mj. na get-upy, pressy a windmilly. Jak řekl David „Iron Tamer“ Whitley: „Bent press dokončuje to, co započal get-up“.

Program semináře Kettlebell PRO: Bent Press

 • Povinný dril, připravující na správnou startovní pozici Bent Pressu a který otevře hrudní páteř a připraví ramena jak žádný jiný (plus aktivuje hýždě a vystresuje flexory!)
 • Dril na unilaterální kyčelní ohyb a mobilitu ramen ve stoje
 • “Most” – speciální progrese od kettlebell get-up do bent pressu.
 • Tlakové kontinuum – výbušná a silová cesta
 • Přestupní stanice mezi pressem a bent pressem: side press (3 varianty!)
 • Drily na obě klíčové fáze bent pressu – jak „zašroubování“ dolů, tak zvednutí se nahoru
 • Jak dostat těžkou kettlebell bezpečně do bent press Racku
 • „Nahý“ bent press za pomoci jednoduchého, lehce dostupného vybavení
 • Jak se správně „zašroubovat“ pod kettlebell, aniž byste jí vlastně pressovali – klíč k těžkému bent pressu
 • Spodní pozice bent pressu – vyberte si ze 2 variant přesně tu, která vyhovuje vám!
 • Správný postoj a bent press rack, které vám umožní,aby jste lift v půlce neztratili, aneb jak využít ergonomického tvaru kettlebell
 • Bent press úchop, zmáčknutí silové spouště který (a kdy ji zmáčknout)
 • Tajemství používaných „supersvalů“, druhé ruky a vůbec celé druhé strany těla, umožňující 90% „zašroubování“ bent pressu víceméně bez námahy
 • Jak ovládnout nejtěžší fázi bent pressu – finální propnutí ruky a zvednutí se nahoru.
 • Správný rytmus Bent Pressu“ – od přemístění  přes „zašroubování“ až po zvednutí se nahoru
 • Speciální program z pera Pavla Tsatsoulina, zakladatele StrongFirst

Kdy a kde?

20. dubna 2024 od 10:00 do 15:00 v KB5 Gym Brno, Poděbradova 99

 • Co s sebou?: Sportovní oblečení, boty s tenkou podrážkou, ručník, něco k pití, malou svačinku, tužku  a papír – nic více není potřeba. Kettlebells máme dostatek.
 • Trvání: 5 hodin
 • Cena: 1.999,- Kč

EXKLUZIVNÍ SLEVA 500,- KČ PLATÍ DO SOBOTY 6. DUBNA!

Přihlášení na seminář – postup

 1. Uhraďte prosím 1999,- Kč na účet 1267539034/3030, anebo pomocí QR kódu níže. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím: „Jméno příjmení BENT PRESS“.
 2. Po uhrazení zašlete email pomocí formuláře níže. V emailu uveďte a) Vaše jméno a příjmení b) název a datum semináře c) info o úhradě zálohy (stačí napsat „uhrazeno“). Bez uhrazení zálohy je registrace na seminář neplatná.

  Tvůj e-mail (nutné zadat - prosíme 2x překontrolovat!)

  Tvůj telefon (povinné pole)

  Tvoje zpráva