“Chystáte v Liberci KB5 Gym?” zněla častá otázka, ať už na Facebooku, v emailech či telefonicky.

Několik let jsme odpovídali “ano, chystáme” (a skutečně chystali!) – no a po létech přípravy, pečlivém školení instruktora a hledání co nejvhodnějších prostorů se sen stává skutečností.

Dámy a pánové s radostí vám představujeme KB5 Gym Liberec!

Než vás pozveme na pravidelné lekce (startujeme v září!) a hlavně na slavnostní otevření a KB5 Intro seminář ZDARMA, vyzpovídáme stručně našeho dlouholetého žáka a hlavního instruktora KB5 Gym Liberec, Jakuba Mirovského!  

 • Kubo, poprosím tě o krátké představení!

Je mi 35 let, pocházím z Frýdlantu za Libercem, v Praze jsem 10 let žil a pracoval (čti seděl u počítače 8-12 hodin denně). Před 3 lety jsem se usadil v Liberci, kde si užívám blízkost Jizerských hor, klidnějšího životního tempa a zároveň bydlení v centru a dostupnosti služeb velkoměsta. Samozřejmě s Prahou ani Brnem (žil jsem půl roku) nejde srovnávat ;).

 • Jak ses dostal ke cvičení?

V mládí jsem se věnoval orientačnímu běhu a jízdě na kole, ale nakonec vyhrála moje láska k technice a počítač se stal koníčkem a nakonec i prací na full time. Sedavý styl života si nakonec začal vybírat svou daň v podobě různých bolístek, špatného držení těla, dušnosti, nadváhy apod. To, plus stres v práci, byla konečná. V 27 mi došlo, že to je dlouhodobě neudržitelné, a pokud chci mít ve 40 letech vlasy a ne infarkt, je potřeba změna.

Jako asi většina lidí, co o cvičení neví nic, jsem zamířil do klasické posilky a našel si osobního trenéra. Dal jsem dvě lekce, kdy pán naprosto ignoroval můj aktuální fyzický stav a doslova mě zničil. Hledal jsem tedy dál a narazil jsem na lekce Krav Maga a v rámci komunity jsem se doslechl o cvičení s kettlebell. Zagooglil jsem a vyskočilo KB5. Napsal jsem email, zašel na trénink a zamiloval se. Na pravidelné lekce jsem poté chodil cca dva roky než jsem Prahu opustil.

Jakub Mirovský - KB5 Gym Liberec

 • Proč tě a čím systém KB5 cvičení zaujal?

Je toho hodně, stručně několik pro mě důležitých věcí:

 • Přístup instruktorů, profesionální, přátelský, individuální.
 • Důraz na techniku a bezpečnost, za 8 let jsem se nikdy nezranil.
 • Programming, jasný a jednoduchý, ne milion cviků na jeden sval, ale jeden cvik na všechny svaly.
 • Komunita, poznal jsem spoustu skvělých lidí jak mezi žáky, tak mezi trenéry, na trénink jsem se vždy těšil!
 • Přesah, k cvičení jsem postupně přidal chůzi na boso (bolest v koleni je pryč), chytřejší a zdravější jídelníček, otužování, techniky dýchání a spousty dalších drobností.
 • Přenositelnost, z vlastní zkušenosti ověřeno na kole. Podzim poslední výlet 75km na sílu, jaro první jízda 90 km na pohodu.

 

Slavnostní otevření KB5 Gym Liberec!

 • Kdy?: Neděle 23. září od 16 h.
 • Kde?:  KB5 Gym Liberec , Rumunská 14, Liberec 4

KB5 Intro seminář ZDARMA

 • Filosofie silové a kondičního tréninku školy KB5
 • 3 top Super-Joints cviky pro zdravé klouby
 • 3 top cviky, které resetují a zkvalitní váš pohyb
 • 3 cviky s vlastní vahou, na které potřebujete pouze podlahu a stěnu
 • …a seznámení s kettlebell!
 • Otázky, připomínky, výhrůžky
 • Pokec a afterparty

Celá akce je ZDARMA, přijďte se k nám podívat, a pozvěte i svoje přátele a známé – bude to stát za to, zaručeno!

 

Pošli nám email a rezervuj si na tomto exkluzivním semináři místo! 

Váš e-mail (nutné zadat - prosíme 2x překontrolovat!)

zpráva

 • Co všechno máš za sebou a jaké máš zkušenosti s trénováním?

Jak jsem již zmínil, jako žák jsem docházel na klasické lekce cca dva roky a po odstěhování z Prahy jsem absolvoval většinu víkendových seminářů, některé několikrát. Samozřejmě cvičím pravidelně sám a tento rok jsem si oblíbil hrazdy, právě ladím front a back lever.

Jako trenér jsem poslední dva roky vedl neformální kettlebell lekce pro malou skupinu kamarádů v prostorách menšího komunitního gymu. Výborná zkušenost, zjistil jsem, jak co nejlépe vysvětlit a také, že každý žák potřebuje trochu jiný přístup. Samozřejmě mám za sebou rekvalifikační kurz na fitness trenéra.

Proč ses rozhodl otevřít v Liberci otevřít pod hlavičkou KB5 gym?

Trénování mě baví, nic ani vzdáleně podobného zde není a vidím a věřím na svém okolí, že to lidé potřebují. Systém KB5 považuji za nejlepší a týmu, který za ním stojí, si velmi vážím. Také vím, že se neustále pracuje na zlepšení a nikdo z trenérů nespí na vavřínech, ale jako žáci síly se neustále posouvají dál.

Jaká je vize do budoucna?

Samozřejmě vést úspěšný gym, vybudovat komunitu. Vyzní to pateticky, ale upřímně bych rád lidem pomohl zlepšit život, tak jako se zlepšil můj. A hlavně změnit myšlení lidí. Jak to vidím kolem sebe, většina považuje za normální, že s věkem přichází bolest, tloušťka, úbytek formy. Za sebe můžu říct naopak čím jsem starší, tím jsem silnější a v lepší kondici!

KB5 Gym

Slavnostní otevření KB5 Gymu Liberec a exkluzivní seminář KB5 Intro pod vedením šéfinstruktora Pavla Macka ZDARMA

23. září od 16 h., KB5 Gym Liberec, Rumunská 14

Pošli nám email a rezervuj si na tomto exkluzivním semináři místo! 

Váš e-mail (nutné zadat - prosíme 2x překontrolovat!)

zpráva

KB5 Intro Kit