Swing - prasklá žilka?

Cviky, tréninkové programy, tipy a triky, otázky a odpovědi
Post Reply
k-rasner

Swing - prasklá žilka?

Post by k-rasner » Tue 10. Nov 2015 10:17:35

Ahoj,

včera jsem mě při KB swingu jakoby praskla žilka v hlavě a trochu se mi zatmělo. Od té doby při každém větším zvýšení tepu mě začne bolet hlava a bolest ustoupí až se uklidní tep.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Myslíte, že si mám dát raději pauzu (to nechci)?
Jsem přesvědčen, že jsem si to způsobil špatným dýcháním.

Zdar a sílu

vitek

Re: Swing - prasklá žilka?

Post by vitek » Wed 11. Nov 2015 13:25:51

Ahoj,

stalo se mi něco podobného, když jsem začínal se karate. Při nácviku techniky shomen uraken do lapy jsem měl špatné postavení hlavy (možná i ramene) a prakticky jsme knocoutoval sám sebe (zatmění před očima, prakticky jsme šel na všechny čtyři a odplazil jsme se k lavičce) . Později jsem žádné problémy neměl. Je pravda, že několik dalších tréninků jsme se šetřil a hlídal si postavení hlavy. Dech se mi mé techniky povedl, byl silný a z břicha (v té době vyjimečný stav), protože lapa odletěla v dál, ale tělo nebylo správně poskládané (rovné) a nedokázalo se popasovat se vzniklou energií, která mi vystřelila do hlavy.

Tohle je moje zkušenost z trochu jiného oboru, při silovém téninku se se mi to nikdy nestalo.

Zdar a sílu!

k-rasner

Post by k-rasner » Wed 11. Nov 2015 16:46:07

vitek wrote:Ahoj,

stalo se mi něco podobného, když jsem začínal se karate. Při nácviku techniky shomen uraken do lapy jsem měl špatné postavení hlavy (možná i ramene) a prakticky jsme knocoutoval sám sebe (zatmění před očima, prakticky jsme šel na všechny čtyři a odplazil jsme se k lavičce) . Později jsem žádné problémy neměl. Je pravda, že několik dalších tréninků jsme se šetřil a hlídal si postavení hlavy. Dech se mi mé techniky povedl, byl silný a z břicha (v té době vyjimečný stav), protože lapa odletěla v dál, ale tělo nebylo správně poskládané (rovné) a nedokázalo se popasovat se vzniklou energií, která mi vystřelila do hlavy.

Tohle je moje zkušenost z trochu jiného oboru, při silovém téninku se se mi to nikdy nestalo.

Zdar a sílu!
Děkuji za reakci. :)

petkab

Post by petkab » Wed 11. Nov 2015 17:07:22

No, mně přijde divný řešit to, že nechceš dát pauzu..osobně bych mazala k doktorovi a to tam chodím hodně nerada.
Petra Bričová, ve FuTr jako doma :-)

TR

Post by TR » Thu 26. Nov 2015 15:39:42

Souhlas s Petrou, prasklá žilka v mozku je prakticky mrtvice. Šup k doktorovi.

Post Reply