prechod na tezsi kb

Cviky, tréninkové programy, tipy a triky, otázky a odpovědi
Odpovědět
omik

prechod na tezsi kb

Příspěvek od omik » pon 06. led 2020 20:28:38

Dobry den,

mel bych dotaz, jakym zpusobem prechazite na tezsi kb.

Je mi 33, zacal jsem cvicit s kb jako doplnek k behu na posileni core. Protoze jsem hubenej vytrvalec, tak jsem zacal s 16 kg. Po ctvrt roce jsem se dostal na 100 swingu + 10 tgu podle s&s a takto jsem to jel jako kompenzacni cviceni k behu cca pul roku 2-3x tydne. V tuto chvili to vnimam spis jako protazeni, u swingu se nedostanu na vic nez 70% max tepovky a po docviceni nevnimam skoro zadnou unavu.

Tak jsem si poridil 24kg kb a dotaz zni, jak prejit, hned ze zacatku asi cely program s&s v pozadovanym case nedam, takze jestli je lepsi

- min opakovani
- vyrazne prodlouzit casy odpocinku
- zaradit do cviceni s 16 kg kb napr. jen swingy s 24 a postupne takto nahrazovat jednotlive casti.

Zaroven prosim o respektovani toho, ze kb je muj druhy sport, dopnek behu. Kdyz za mnou nekdo prijde z posilovny pro radu jak zlepsit kardio, taky mu poradim v ramci jeho moznosti, bez presvedcovani, at shodi 20 kg a zacne 6x tydne behat, bez toho zadny vysledky nebudou.

Diky vam za rady!

PM
Kontaktovat uživatele:

Re: prechod na tezsi kb

Příspěvek od PM » úte 07. led 2020 21:17:06

Zdar a sílu.

Přečti si program v knize - tam je jasný návod, jak postupně těžší váhu zařadit do tréninku.

Jinak cílem není dostat se na max tepovku a cítit únavu, ale - zesílit.
Pavel Macek

Master StrongFirst Instructor | šéfinstruktor KB5

http://www.pavelmacek.cz

Odpovědět