Barbell TGU

Cviky, tréninkové programy, tipy a triky, otázky a odpovědi
Pitkin

Barbell TGU

Post by Pitkin » Sat 08. Aug 2015 22:15:46

Zdar a sílu !
Cvičíte někdo Barbell TGU ? Jak cvičíte TGU, když Bestie je už moc lehká ? Přemýšlím o pozvolném přestupu na TGU s VČ (mám max.40kg kouli).
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum

A vo tom to je !
-Milan Pitkin

Buchar

Re: Barbell TGU

Post by Buchar » Sun 09. Aug 2015 7:24:56

Bestie na TGU je moc lehká? Tebe bych nechtěl potkat v neosvětleném podchodu :D

cohen

Post by cohen » Sun 09. Aug 2015 8:43:43

Kamos si na bestiu prilepuje z jednej strany kotuce, vraj pohodicka. Este mozes zobrat do ruky dve kb´s, ale nie kazdemu to vyhovuje.
Kym mam slaninu a plzen, nepotrebujem antidepresiva. :D

JKP

Post by JKP » Sun 09. Aug 2015 9:10:44

No pokud bys chtel investovat, tak black fever (v prodeji i tady na webu) ma i tezsi koule, nez bestii, 56,68,80 a 92.
Nepiják, nekuřák, nemrava.

Pitkin

Post by Pitkin » Sun 09. Aug 2015 10:00:58

Buchar: Hehe, to jsem myslel obrazně :-) Ale dlouho to už nepotrvá. Ono TGU s bestíí není žádné terno, jenom my jsme slabý :-)
Cohen: Taky jsem nad tím přemýšlel to lepit z boku, ale to pak musí bejt hrozně nepohodlné. Stejně to nejde do nekonečna ... Na to by byla právě super VČ.
JKP: Fever je zbytečně moc předraženej :-), to bych se nedoplatil. To raději investuju do potřebnějšího nářadí.
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)

A vo tom to je !
-Milan Pitkin

Pitkin

Post by Pitkin » Sun 09. Aug 2015 10:31:55

Ehm oprava chyby ...slabí

A vo tom to je !
-Milan Pitkin

cohen

Post by cohen » Mon 10. Aug 2015 8:16:09

pitkin: kamos dal akurat vcera fotku bestia + prilepena mala jednorucka, vselijako sa da ked je vola :) ale k veci - skusal som aj barbell TGU, raz, trosku vidim problem s balansom a uchopom, pri ktorom trpi zapastie. ked mas doma velku cinku, urcite vyskusaj.
Kym mam slaninu a plzen, nepotrebujem antidepresiva. :D

MarketaS

Post by MarketaS » Mon 10. Aug 2015 9:20:25

"But control is about more than being able to take it to extremes.
Control is also about being able to stay in the middle as well."

Tracy Reifkind

Pitkin

Post by Pitkin » Mon 10. Aug 2015 16:09:49

cohen wrote:pitkin: kamos dal akurat vcera fotku bestia + prilepena mala jednorucka, vselijako sa da ked je vola :) ale k veci - skusal som aj barbell TGU, raz, trosku vidim problem s balansom a uchopom, pri ktorom trpi zapastie. ked mas doma velku cinku, urcite vyskusaj.
S balancem problém ze začátku bude, člověk je zvyklej na posunuté těžiště u bulči.
O zápěstí nejde, to trpět rozhodne nebude, to by pak trpělo při jakémkoliv overhead cviku. Spíše pro rameno je posunuté těžiště KB příjemné, ale na vertikálním zatížení při Barbell TGU nic špatného nevidím.
Ale nikdy jsem ho více nestudoval a nemám s ním zkušenosti, takže nevim.
Chtěl bych se pak posouvat právě v TGU dál, ale bez osy to stejně nepůjde...no a právě nevím jestli se to nemám začít učit dříve abych pak plynule navázal a nemusel se trápit s technikou.

A vo tom to je !
-Milan Pitkin

Pitkin

Post by Pitkin » Mon 10. Aug 2015 16:10:41

Hodně dobré video :-)

A vo tom to je !
-Milan Pitkin

Post Reply