Kettlebell Simple & Sinister

Cviky, tréninkové programy, tipy a triky, otázky a odpovědi
PM

Re: Kettlebell Simple & Sinister

Post by PM » Mon 24. Dec 2018 11:09:34

Tomáši,

Viz poslední díl a doporučení na zařazení do programu > http://www.kb5.cz/2018/12/kb5-lite-12-1 ... -deadlift/
Až do splnění "Simple" by cvičení S&S mělo výrazně převažovat nad čímkoliv jiným - žádné roztpýlení, nechť jasný cíl zůstane jasným cílem.
Pavel Macek

Master StrongFirst Instructor | šéfinstruktor KB5

Pato1994

Post by Pato1994 » Thu 24. Jan 2019 16:26:33

Zdravím mám pár otázok a nechcem zakladat nové vlakno.Cvicim 4 roky Silovo a s casti obkemovy trenink ktory sa skladá s Mrtvych tahov Drepov a v podstate variaci Ako Zercher drep atd...plus Raz niekedy dva razy do tyzdna zaradujem TGU na konci za tie roky som sa vysplhal na osobne max 52kg pri BW 82kg v pohodlnom tempe
...Moja otázka je môžem zaradiť namiesto TGU napriklad Bentpres?Obcas zaradujem Clean a Press aleno Clen a Jerk s dvoma kettlbelmi...
Ak ano v akej intezite sa mozem pohybovat ?
Dakujem

Varel

Post by Varel » Fri 25. Jan 2019 17:49:29

Zdar a sílu,
nechce se mi otevírat nový topic, tudíž to napíšu zde (protože se jedná o podobnou tématiku). Abych načrtnul o co mi jde. Momentálně jedu zhruba druhý měsíc program Stronglifts 5x5, předtím madcow 5x5 (v meziobdobí udržovačka a měsíc pro radost měsíční trénink od Ch.Thibaudea postavený na bench pressu a zercher dřepu, viz. zde https://www.t-nation.com/training/the-t ... n-for-size ). Vzhledem k tomu, že deloady v současném programu jsou stále častější, tak se poohlížím po jiném programu, který bych najel někdy od čtvrtky února. Mám pár vytipovaných programů, nicméně mě čeká v březnu cesta do Asie, a proto jsem usoudil, že nemá smysl rozjíždět dlouhodobější program (konkrétně se peru s myšlenkou, že najedu 5/3/1 od Wendlera, nebo Kyselý okurky od Pavla a ještě přemýšlím a dále objasním proč to píšu o SaS). Zatím jsem se tedy rozhodl pro program, který vyjde časově krásně (tzn Waterbury Method - kombinace 10x3 a 4x6 - což je třikrát týdně). A nyní pointa... vcelku nedávno jsem znovu dočetl SaS a říkám si, že varianta ke které se přikláním (ještě se o ní rozhodnu) je jet SaS. Na konci knihy však stojí, že lze jet SaS dvakrát týdně, pokud jedu jiný program. Tzn. že pokud bych se rozhodl pro malou ochutnávku SaS s kombinací Waterbury method (ten program mě prostě láká), řekněmě WM (Po-St-Pá) a SaS(Út-So), je to přijatelný?
Další věc je, že chci Pavlovi poděkovat za tip v jiném topiku na odkázání na Deadlift Dynamite (knihu jsem ještě nedolouskal, ale jsem z ní nadšený.
...předem díky za zkušenosti a cenné rady.

PM

Post by PM » Sun 27. Jan 2019 22:08:22

Pokud tě čeká delší cesta do Asie, ano, nemá cenu aktuálně rozjíždět dlouhodobější program (což kupř. 5/3/1 rozhodně je - jsem vleký fanda tohoto programu. "Kyselý okurky" od Pavla - přijde na, jeslti jednička nebo dvojka, a jak na tom jsi).

Ad S&S 2x týdně: Fajn jako udržovačka nebo kompenzačka. Závisí na tom, jaké jsou cíle, a jak kupř. regeneruješ - já kupř. jen vidím 4x6 a už jsem namožený. K Waterbury Method se nemohu vyjádřit, neznám, otázka spíše pro Chada.

Deadlift Dynamite je super, je tam poschováváno hodně pokladů, doporučuji přečíst vícekrát.

Zdar a sílu!
Pavel Macek

Master StrongFirst Instructor | šéfinstruktor KB5

Varel

Post by Varel » Mon 28. Jan 2019 8:13:56

Děkuji Pavle za odpověď, promyslím, vyzkouším, zapíšu a časem třeba poreferuji :) Asie bude zhruba na 3-4 týdny právě, tak jsem chtěl do meziobdobí vrazit něco krátkého, samozřejmě jsem i dost zvažoval namísto Waterburyho zařazení Simply Strong 2xtýdně.
Jinak několikrát jsem projel Wendlerovi příručky, koukal jsem i na nějaký starý vlákna, kde 5/3/1 doporučuješ (což byl snad můj první impulz kdy jsem se o tenhle program začal zajímat), a opravdu se mi líbí jak členění tak i periodizace... je to parádní program.
Takže Ti tímto děkuji, a určitě dám opět za nějaký čas vědět.

Zdar a sílu

Post Reply