Intermittent fasting 8/16

Cviky, tréninkové programy, tipy a triky, otázky a odpovědi
cohen

Intermittent fasting 8/16

Příspěvekod cohen » čtv 25. kvě 2017 11:01:37

K prerusovanemu postu 8/16 som sa odhodlal v suvislosti s pauzickou od siloveho treningu, kym nedam lave rameno a latissimus do 100% poriadku. Bezne rano nebyvam hladny, takze vynechat ranajky vlastne nebola az taka vyzva a prvych 5 dni prebehlo uplne v poriadku. Pocit hladu prichadza az po zjedeni prveho jablka pred obedom. Pred tym vypijem caj, kavu, caj. Ak ma niekto osobne skusenosti, co ocakavat, alebo comu sa vyhnut, podelte sa. ;)
Kym mam slaninu a plzen, nepotrebujem antidepresiva. :D

PM
Kontaktovat uživatele:

Re: Intermittent fasting 8/16

Příspěvekod PM » sob 27. kvě 2017 15:53:31

Co očekávat? Velké zjednodušení života.
Pavel Macek

StrongFirst Senior SFG | šéfinstruktor KB5

cohen

Příspěvekod cohen » úte 30. kvě 2017 15:30:46

PM píše:Co očekávat? Velké zjednodušení života.

No neviem, zatial len kazdemu vysvetlujem, co to vlastne robim a preco, zivot mi to skor komplikuje ako zjednodusuje. :D

cohen

Příspěvekod cohen » úte 11. črc 2017 9:17:10

Po priblizne mesiaci a pol prerusovaneho postu som sa vratil k starym dobrym ranajkam, dovodom je najma socializacny moment s manzelkou, proste s nou rad ranajkujem.

Bez ranajok sa to dalo vydrzat uplne normalne, cize ked niekedy nebude moznost ranajkovat, uz z toho nebudem mat stres, som rad, ze som si to vyskusal. Cela ta zalezitost s 8 hodinovym oknom je dost psychologicka zalezitost, mam pocit, ze som sa snazil pocas doby krmenia do seba podvedome dostat co najviac jedla, co nebolo vzdy uplne idealne, hranicilo to s prejedanim. Mam pocit, ze ked je to jedlo rozhodene do celeho dna, je to vacsia pohoda.

Do buducnosti nechcem uplne vynechavat post, skusim zaradit nejake ine formy, napriklad piatky bez ranajok a obeda, a ak nebudem mat trening, pokojne aj bez vecere.

Rozmyslam aj nad schemou 12/12, cize ranajky a potom az vecera. Skusal to niekto?

Konci

Příspěvekod Konci » stř 20. zář 2017 17:14:13

Maly dotaz..Ke clanku k vyzve IF od 1.9.2017 nekdo napsal, ze ma vyjit knizka od Sissona zabyvajici se IF v češtině..nevite prosim nekdo titul a kdy ma vyjit? Dekuji

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » čtv 21. zář 2017 8:43:56

O keto "dietě", jejíž součástí může být mj. i IF. Zatím nemohu říci více než to, že to stojí za to. Vyjde v nakl. Blue Vision.
Pavel Macek

zihac

Příspěvekod zihac » čtv 12. črc 2018 22:05:23

cohen píše:Po priblizne mesiaci a pol prerusovaneho postu som sa vratil k starym dobrym ranajkam, dovodom je najma socializacny moment s manzelkou, proste s nou rad ranajkujem.

Bez ranajok sa to dalo vydrzat uplne normalne, cize ked niekedy nebude moznost ranajkovat, uz z toho nebudem mat stres, som rad, ze som si to vyskusal. Cela ta zalezitost s 8 hodinovym oknom je dost psychologicka zalezitost, mam pocit, ze som sa snazil pocas doby krmenia do seba podvedome dostat co najviac jedla, co nebolo vzdy uplne idealne, hranicilo to s prejedanim. Mam pocit, ze ked je to jedlo rozhodene do celeho dna, je to vacsia pohoda.

Do buducnosti nechcem uplne vynechavat post, skusim zaradit nejake ine formy, napriklad piatky bez ranajok a obeda, a ak nebudem mat trening, pokojne aj bez vecere.

Rozmyslam aj nad schemou 12/12, cize ranajky a potom az vecera. Skusal to niekto?

ahoj, chtěl jsem se sem na fórum podívat právě kvůli místním zkušenostem s IF, ale vypadá to, že moc lidí to tady neoslovilo. tak se podělím s mou zkušeností. K IF jsem se dostal náhodou, díky majiteli jiného gymu, který, tak, jako vlastně hodně z nás, zkoušel vše možné při hledání optimálního způsobu stravování a cvičení. Po delší referenční době o tom napsal hodnotící článek, v podstatě plný kladů. Jelikož se sice považuji za gourmeta a jídlo je pro mě radostí, mám-li dodržovat ustálené představy o správném stravování, je téměř nemožné spojit to s mým běžným pracovním dnem (hodně schůzek, různě dlouhé, těžko předem předvídat délku, někdy trvající i celý pracovní den). A tak pro mě "správné" stravování znamenalo spíš hodně stresu s plánováním a přípravou. Když jsem tedy narazil na IF, základní motivací bylo právě zjednodušení běžného dne. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměl problém s extrémy (klidně jíst celý den, jakož i naopak nejíst), šel jsem hned bez nějaké přípravy na schéma 20/4, s "feeding timem" mezi 16-20 hod. Jediná menší krize byla asi třetí den, kdy jsem měl hlad a posunul začátek okna pro tento den už na 15.hod. Od té doby bez jakýchkoliv potíží, naopak, vnímám jen pozitiva, teď to budou 3 měsíce. Cítím se "volnější" (blbý popis, ale přesněji vyjádřit to nedokážu), mám víc energie, mnohem lépe se mi pracuje a udržuje koncentrace. Od mládí mám problémy s žaludkem, časté křeče, bolesti, průjmy atd, hodně omezující. Zažívání je jeden z nejdůležitějších důvodů, proč mi IF stále náramně vyhovuje, celou dobu jsem zbaven těchto problémů a vše frčí jako švýcarské hodinky. V 16 hod se musím hlídat, abych začal jíst, hlad totiž ani v tuto dobu běžně necítím. Ano, sociální styk je na začátku problémem. Pracovní obědy, obědy s kolegy, víkendové snídaně či brunche s partnerkou, apod. Je to o zvyku. Záleží na rozhodnutí jednotlivce, zda dodrží okno (nemám problém s kolegy, i s pracovními partnery či partnerkou jít na oběd a konverzovat, přičemž nejím) nebo udělá výjimku (jsou i hodně formální pracovní obědy, či společenské oslavy, kde je menu atd předem plánované a bylo by to nevhodné). Nevidím v tom nic tak špatného, pokud jsou to skutečně výjimky a není to 4x týdně. Je mnohem lepší i kvalita stravování - když je poměrně krátké okno pro jídlo, chce ho člověk využít kvalitně, tedy nezobe různé blbosti, které si přes den možná ani neuvědomuje. Na každém jednání jsou nějaké sušenky, chlebíčky, bagetky, koláčky atd. Takto nic z toho nejím, má jídla teď tvoří zejména hodně čerstvé nebo grilované zeleniny, masa nebo tuňáka, vejce, sýr, ovoce. Není ale problém dát si i běžná jídla, u IF se to nemusí striktně hlídat. Narazil jsem pouze na 2 větší problémy. 1) alkohol. typická česká parta, setkáváme se u piva a na různých chalupách a oslavách. alkohol omezit pouze na toto okno je nereálné, i z toho důvodu, že z práce se do hospody dostanu často až kolem 19 hod, dal bych si tak jedno pivo a hotovo. Zatím se to vyřešilo tak, že výrazně víc vybírám, zda do hospody půjdu nebo to nechám na jindy, přičemž to znamená menší kontakt s kamarády. 2) bcaa, proteiny, kreatin atd - vždy jsem byl spíš sova než skřivan, do gymu jsem chodil odpoledne, což mi ale nevyhovovalo kvůli práci a často mi bylo na zvracení, samé krkání, zívání, únava. Zkusil jsem chodit ráno v 6, vstávám tedy v půl 5, a zjistil jsem, že mi to skvěle vyhovuje. Vzhledem ale k IF, nemůžu před, během ani po tréninku nic z těchto látek použít. Kompromis neexistuje, IF je prostě o 0 kcal, může se jen voda, neochucené čaje a káva, konec. Ty 3 měsíce jsou krátká doba na zásadnější hodnocení, bilancovat budu tak po cca roce, zatím je znát zhubnutí kolem pasu (vítané), přičemž váhově zatím -2 kg, jinak bez znatelných změn. Úbytek svalové hmoty by u IF neměl být problémem, ale jídlo jsem si nikdy nezkoumal (jím racionálně, ale jsem líný vážit si porce, atd). Uvítám, pokud se někdo podělí se svými zkušenostmi. Pokud by někdo chtěl přesvědčovat o tom, jak je IF špatné, prosím jinde. Jsem si vědom všech argumentů, většina oponentů ale zas nezná argumenty a závěry studií s IF. Netvrdím, že je to dokonalost sama a nikomu nic nevnucuji, dělám to kvůli sobě a benefitům, které z toho mám. Stejně tak ale nevylučuji, že za týden, měsíc, rok zjistím, že to je nesmysl, že tělo v jistém ohledu začíná strádat nebo se objevil jiný problém.

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » pát 13. črc 2018 6:56:42

IF oslovilo, jedu již několik let, viz článek

http://www.kb5.cz/2017/09/kb5vyzva-12-k ... ondici-if/

A z přehršle nejnovějších studií

https://news.harvard.edu/gazette/story/ ... -lifespan/
Pavel Macek

Zpět na