TSC - Estrogénová dračiča

Co jsi dnes cvičil(a) TY?
babula

Re: TSC - Estrogénová dračiča

Příspěvekod babula » pát 06. led 2017 14:11:51

Dnes ten motýľ už nebol taký hroznýmusím při tom mysleť pozitívne, nech má pozitívne účinky :-)

babula

Příspěvekod babula » pát 06. led 2017 14:19:27

PIATOK 1:02
-Rozcvička: motýľ, resety, jefferson curl 20 kg 2x 8
- Deadlift 20 kg 2x8
40 kg 8x3
- Pull up 4 3 2
-Snatch 12 kg 7x 9+9
- Pocity: dnes v celku easy. Vo fitku bol jediný člověk, ktorý bol dosť v rozpakoch z mojho funenia a tsckania... a ešte keď videl prázdnu tyč... no čo. už . .. Všetko bolo ok. Už sa teším na snatche so 16 kg.. s tou 12 kg to iba tak lieta kade tade..

babula

Příspěvekod babula » pát 06. led 2017 17:51:53

Obhliadnutie za uplynulým rokom,
Nechala som sa inšpirovať a prezrela som si svoje denničky za posledné roky. Je fakt super si všetko zapisovat a spatne vidieť svoje progres alebo poklesy.
Musím povedať, že uplynulý rok hodnotím ako najmenej intenzívny za posledných 8 rokov. To ale ani zďaleka neznamená, že neaktívny. Iba možno trošku snaha dopriať telu aj oddych. Časom človek zistí, že sa nedá stále iba napredovať a vlastné zranenia a choroby mu naznačia, že niečo robí zle. U mňa to bol( a možno ešte stále je ) chronický stres zo života ako takého. Nie len práco, ale úplne všetko. Takže uplynulý rok som veľa času strávila menením vnímania svojho okolia a pokusmi o to nemať všetko naraz a veľa. Lepší sa to, ale nie je to 100 percent. Prejavilo sa to podivnými chorobami hned na začiatku roku a potom operáciou v lete, ktoré ma pribrzdili v tréningu, ale aj celkovo v životnom tempe. Bola som na tom tak, že som sa bála, že budem mocť cvičiť uˇ iba na strojoch a budem sa musieť vzdať mojho najobľúbenejšieho dopravného prostriedku- bicykla. Zmenila som aj čiastočne jedálniček( aj keď to asi nemá moc vplyv) a neprestala som cvičiť.
Takže absolvované tréningy asi tak cca priemer
4x tyždenne silový
6-7 x tyždenne aerobný( chodza, bicykel v relaxačnom tempe)
2 x týždenne yoga 30-90 minút
Snaha o meditovanie každý deň, ale reálny priemer bude každý druhý deň pol hodina.

Tréningy za rok 2016
-Shock and awe ( Scot Rdella) - dala som ho 2 x, lebo ma fakt bavil!! Posunul ma dopredu hlavne v technike a získala som z toho super telo.. Aj keď aj pred tým to bolo asi fajn :-).
- Simple and sinister - to robím, keď fakt neviem čo robiť a moc ma dlhodobo nebaví. Ale posunula som sa na 20 kg tgu, čo je pre mňa v celku dobré, lebo som prirodzene extrémne slabá žena.
- bodyweight tréning - 3 mesiace v lete. To ma posunulo dost daleko v klikoch ( HS 33 ks) inak asi nikam, lebo bol postavený tak aby som to mohla absolvovať po operácii, takže ma asi iba držal v kondičke.
- no a teraz od oktobra príprava na TSC. Tam sa stále posúvam. Mám pocit, že už som tam bola, ale keď som si pozrela staré záznamy o pull upoch z pred dvoch rokov, tak som sa trošíčku posunula dopredu. Je to hlavne zlepšenou regeneráciou než tréningovým plánom. Momentálne mám regeneráciu takú skvelú ako keď som pred rokmi brala creatin.
Neviem byť stručná. Ale z mojho pohľadu je to asi tak najstručnejšie ako sa dalo.
Do 2017 chcem hlavne zdravie, absolvovať tsc a v lete asi zas nejaký bodyweight na kruhoch, ale to je ďaleko.
Všetkým prajem, nech sa im splnia všetky ciele bez újmy na zdraví!

bd

Příspěvekod bd » pát 06. led 2017 19:35:18

Taky hezky schrnuti, tak at se dari! btw 33 HS kliku not bad ...

babula

Příspěvekod babula » pon 09. led 2017 13:47:55

Sobota - voľno - meditačná yoga 1 hodina, motýľ, 2 hodiny wellness vo vonkajšom bazéne s výhľadom na mesiac
Nedeľa - výstup na Keprník - veľmi výživné, pol metra nového snehu, bez snežníc. Miestami som sa musela vyplaziť z prepadnutej diery. Siahla som si psychicky skoro na dno a občas som aj nadávala, že som šla. Ale počasie stálo za to a aj tie výhľady.

Pondelok 1:31
- Rozcvička: motýľ, resety, jefer.curl 20kg 2x8
-Deadlift 20 kg 5x
40 kg 5,5
60 kg 5
65 kg 3 3 2 2
-pull up 5 4 3 2 1
- Swing 16 kg jednoruč 10+10
- TGU 16 kg 5x jedna strana, až potom 5x druhá strana
-Strečing, výves
-pocity: Včera večer som myslela, že dnes nebudem mocť fungovať, ale bola som hneď ráno svieža ako rybička. Deadlift som cítila jako v celku ťažký. snažila som sa drtiť madlo a hádzať tyč na seba, nech to ide potom s ťahšou váhou ľahšie. Pull up bol extrémne easy dnes. Tgu som skúsila opakovania rovno po sebe na jednej strane a cítila som v celku ramená, inak nič zvláštne. Dnes sa musím ešte vyrolovať.

babula

Příspěvekod babula » úte 10. led 2017 9:55:19

Utorok: 59 minút
- rozcvička: motýľ, mosty 2x 10, drepy 2x10, yoga
- Pull up 5 4 3 2 2
- snatch 16 kg 7x (5+5)
- rolling, strečing.
- dnes to bolo príjemné, pomerne krátke na mňa. Tešila som sa, že konečne snatchujem s 16 kg. pravá ruka lietala jako blázon, lavá je trošku slabšia. Musím ale povedať, že cesta do práce mi dala zabrať viac než workin. To bol úplný workou. Na horáku po snehu 40 minút, musela som šlapať aj dole kopcom, aby to išlo. Ale príjemné, konečne som ho prevetrala... Len ma ešte čaká cesta naspať... uf

babula

Příspěvekod babula » čtv 12. led 2017 10:43:07

Streda
relaxačný deň. Motýl v práci počas východu slnka a meditačńa yoga neskor po práci.
Štvrtok 1:38
- motýľ, yoga flow a pár pozíc, drepy 2x10, mosty 2 x 10
- pull up 54332
- double front sq 2x12 kg 1x5, 2x16 kg 4x5
- swing jednoruč 5x 10+10 (3 x 20 kg) +(2 x 16 kg)
-tgu 5+5 2x 16 kg + 3x 20 kg
- rolling, vývesy, strečing
- dnes to bolo výživné. Hlavne druhý deň moje telo pociťuje zvýšený hlad, tak som vycucala celý koktejl počas tréningu. Myslím, že mi to pomáha vo výbušnosti pri swingoch, možno aj v sile. Hmm. Hlavný rozdiel bude ale v tom, že keď som na lačno , celý tréning myslím na jedlo a nie na techniku, takže koktejl mi pomáha zatínať zadok pri zhyboch.
Pri drepoch som mala extrémne tepy, nemerala som, ale dávala som si dlhé pauzy s mobilitnými cvikmi, preto taký dlhý tréning.

bd

Příspěvekod bd » čtv 12. led 2017 19:43:26

Jakej davas koktejl ?

babula

Příspěvekod babula » pát 13. led 2017 13:40:56

Piatok : 1:00
-motýľ, resety, psi, drepy, mosty
- dead lift - s metlou 2x 8 -plné zatíňanie všetkých svalov, technika
- 36 kg kettlebell 8 x 3
- pull up 3 3 2
- snatch 16 kg 7 x 4+ 4
- rolling, strečing, vývesy
- dnes home office, tak som prisposobila výnimočne tréning. Pocity dobré, len zas hlady. Všetko išlo jednoducho.

babula

Příspěvekod babula » pát 13. led 2017 13:44:08

bd píše:Jakej davas koktejl ?

Zmrazený banán, nejaké bobule, čo mám tiež v mrazáku( jahody, čučoriedky....), kefír cca 1dc, vodu od oka, odmerku proteiňáku whey 80%... Ten zmrazený banán spraví skvelú krémovú konzistenciu. Je to pecka :-)

Zpět na