TSC - Estrogénová dračiča

Co jsi dnes cvičil(a) TY?
Odpovědět
babula

Re: TSC - Estrogénová dračiča

Příspěvek od babula » ned 18. pro 2016 18:54:46

Podla Jasona Marshalla trošíčku upravený.

babula

Příspěvek od babula » pon 19. pro 2016 10:10:06

Nedela - ranná yoga v celku hard flow

Pondelok: 8:12 -9:16
- Rozcvička :rocking, rolling, crawling, hip bridge
- Deadlift 70 kg 3 3 2 2
- Pull up 5 4 3 2 1
- Swing jednoruč 16 kg 10 x 10
- TGU 16 kg 5x5
- stretching
- Pocity: Vysoké estrogeny, veľmi zlá noc (5 hod spánku 2x po sebe). Myslela som, že ani nepojdem na tréning, ale fyzicky som ok, tak som šla. DL už bol cítiť, snažila som sa o maximálne spevnenie celého tela a navalenie činky na seba. Ešteže je tých opakovaní málo, je to fakt pohoda. Myslela som, že 5 pull upov nedám, hlavne po takom víkende a chabej regenerácii, ale vnútorným presvedčením a maximálním sústredením to šlo prekvapivo jako po masle.

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PM » pon 19. pro 2016 11:34:01

"trošíčku upravený" přesně jak? :-)
Pavel Macek

Master StrongFirst Instructor | šéfinstruktor KB5

http://www.pavelmacek.cz

daymoon

Příspěvek od daymoon » pon 19. pro 2016 11:39:50

Já si to sice můžu najít a ani nejsem na to línej, jen tady na fóru se hrozně málo diskutuje. Napište, o co jde...
Petr Dvořák
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

Gusep
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gusep » pon 19. pro 2016 11:57:36

Ja si dovolím odpovedať na tú úpravu: trošičku upravený tak, že na pullups sa nepridáva tak razantne ako vo Fighter pullup programe ale je to viac rozvolnené - konzervatívnejšie a back off day je zaradený programovo každý týždeň
Gusep | KB5 Slovensko

babula

Příspěvek od babula » pon 19. pro 2016 12:02:20

Mne to napísal tréner (Gusep) :-) a ja iba slepo poslúcham, čo mám napísané v tabulkách :-)
http://www.strongfirst.com/tactical-str ... -the-plan/

Justys

Příspěvek od Justys » pon 19. pro 2016 13:26:53

Jasna paka!

Mam pro tebe par napadu, dle mych zkusenosti z pripravy ladies na TSC (za nami minimalne 3,4 uspesne sezony TSC) - snad ani ty, ani Gusep se nebudete zlobit :-)

1) Program (od J.Marshalla), na ktery davas odkaz, je skvely (mame s nim jenom dobre zkusenosti), ale je designovany na 8 tydni pred TSC (= zacatek unora).

2) Fighter's pull ups - je 4 tydenni, narocny PEAKOVACI program (opet - aplikovat 4 tydne pred TSC, peaking na TSC), ktery nedoporucuje se delat casteji nez cca. 2x v roce = prozatim bych jela vice konvenci zpusob trenovani shybu, tj. 3-5 opakovani, 3-5 serii, 3-5x tydne, pokud je to lehke, tak s malou (!) zatezi. Jinak se ti muze stat, ze "vystrilis vsechny naboje" pred TSC a odpalis si lokty nebo ramena.

3) Deadlift - pro novacky klicove je zvladnuti techniky (tj. hodne opakovani a relativne lehka vaha):

- doporucovany pristup: 3x tydne, 5x5 (stejna vaha), kazdy trenink pridavas, dokud nejsi schopna udelat vsechny opakovani. Pak prihodis 5 kilo k vaze z prvniho tydne a restartujes cely cyklus. Trojky a dvojky je lepsi si nechat na tezsi vahy. Myslim, ze vesele muzes zacit na 50, nebo 55 kilo (vykasli se na 40kg).

- rozcvicka se pocita dle vzoru - procenta pracovni vahy (pv = pracovni vaha, kterou pojedes tento den na treninku): 70% pv x 5 opakovani, 80% pv x3 opakovani, 90% x 1 opakovani, a pak 5x5. Pro 70 kilo by rozcvicka vypadala takhle: 5x 50kg, 3x 55kg, 1x 62,5kg a pak uz 70kg 5x5

- pauzy mezi kazdou serii - min. 5minut

- Easy Strength na deadlift je super, v off- season, ale obavam se, ze ve stadium vyuky 10 opakovani je to malo na zvladnuti techniky.

- 8 tydni pred TSC najedes na linearni cyklus, peakujici na TSC, ktery rozepises ze zadu (s tim ti kdyz tak pomuzu), ale k tomu potrebujes znat nejake vychozi cisla, jako treba vahu, kterou zvladnes dat x5 opakovani.

Jen doporuceni, zkuste probrat spolu doma a pozdravuj. Kdyby neco, rada poradim!

A jinak good luck, urcite budes skvela na TSC!
Justys

Funkční trénink Praha

"Lose your mind and come to your senses". Fritz Perls

babula

Příspěvek od babula » pon 19. pro 2016 14:04:55

Justys, ďakujem za cenné pripomienky.
Určite zaradím rozcvičku s ľahšími váhami pred samotnou "mojou" váhou. Ja som inak išla prvé dva mesiace iba techniku deadliftu 5x5 (a to som ani nebola deadlift začiatočník), potom som nabehla na tento program pred tromi týždňami. Je ale fakt, že techniku treba cvičiť stále!
Zatiaľ mám súvislé prírastky na sile bez nejakého pretrénovania. Je pravda, že v deadlifte sme boli velice konzervatívny s počiatočnou váhou, ale každý týždeň prikladám 5 kg a zatiaľ no problém. Keď narazím na "zeď" a nebude progres, tak zvážim aj ďaľšie tvoje rady. A celkovo 8 týždňov pred TSC zmením tréning asi znovu.
U mňa je problém aj to, že dva krát týždenne do fitka je pre mňa maximum. Bere mi to hrozne veľa času. Ja radšej cvičím doma. Tam mám všetko okrem veľkej činky. 3x týždenne do fitka... fúúú to by som musela byť fanatik :-). Ja sice som dosť fanatik, ale zároveň som extrémne pohodlná a všetko chcem aby bolo čo najjednoduchšie. Toto nie sú výhovorky. Ja pravidelne cvičím bez pauzy 5-7x týždenne už asi 10 rokov! Takže možno aj preto je tam tá pohodlnosť. Snažím sa spraviť si "zdravé" veci ľahko dostupné.. Čo chodenie do fitka nie je.
Ešte raz ďakujem (Jožko už prehodnocuje :-))

Gusep
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gusep » pon 19. pro 2016 15:15:57

Justy, diky za komenty.

- program - pride mi super, nieje zamerany iba na 3 discipliny ale toci sa okolo nich. Nemyslim si ze je na 8 tyzdnov, zalezi prave ako vyskladas jednotlive zlozky (DL a pullup) - tot moje pochopenie z clanku

- deadlift - babula ma velmi pekny deadlift (samozrejme vzdy je co ladit), preto easy strength, na technike pracuje s kazdym dalsim liftom. rozcvicovacie serie zaradime.

-pullups - toto je najvacsi otaznik, je to najnarocnejsia cast. Samozrejme sa neda ist fighter pullups X mesiacov, preto tomu dame este 2-3 tyzdne a potom ubereme na nieco konvencne, pred TSC asi znovu zaradime. Zalezi kolko jej to bude brat a kolko davat.
Gusep | KB5 Slovensko

babula

Příspěvek od babula » úte 20. pro 2016 11:16:55

Utorok - konečne kvalitný spánok tréning 1:15
- rozcvička: rocking, crawly 5 minut, mosty 3 x 10 max spevnenie, uvolnenie, drepy 3x10, h.s. push ups 2x10
- pull up 5 4 3 2 2
- snatch 7 x 9+9 ( 8:22 min)
- valec, strečing, vývesy, dýchanie do brucha
- pocity: prekvapivo vynikajúce, telo pretrváva vo vysokom výkone napriek vysokej hladine estrogénov. Možno mi pomáha znížená konzumácia masa a zvýšený príjem rastlinnej stravy, alebo si všetko iba nahováram, lebo aj tak je všetko v hlave. Dnes bola dobrá psychika aj na pull upy. Mala som pocit, že by som dokonca dala aj 6. Spevňovanie zdnice má zmysel, ale je to pre mňa ťažké, musím sa na to sústrediť. Při zatnutí zadku ma to priamo vystrelí nad hrazdu akoby som sa vznášala.

Odpovědět