odomskovo blogiskovani

Co jsi dnes cvičil(a) TY?
Post Reply
odomsk

odomskovo blogiskovani

Post by odomsk » Tue 09. Feb 2016 14:12:18

Zdravim vsechny.

Po delsi dobe jsem se rozhodl psat  neco jako denik o me pohybove aktivite. Zatim jsem nic takoveho nezverejnoval tak uvidim jak me to bude bavit a jak dlouho mi to vydrzi :)

Neco o me.
Je mi 23, merim 182 a vaha aktualne ukazuje 83kg a cca 15% BF.
Tak rok jsem posiloval v klasickem fitku na strojich, pak jsem se odstehoval z mamahotelu a misto do fitka jsem zacal chodit tak 3x tydne do sklepa do posilovny. Vybaveni stojan na drepy, lavice na bench, polohovatelna lavice a hromada nakladacich cinek. Cvicil jsem hrozne, zadna rozcvicka ani protahovani, vetsinou trikrat  tydne drep bench a mrtvy tah a k tomu nejake doplnky jako bicepsove zdvihy atd. Ted vim ze ani na jeden cvik jsem nebyl pripravenej a techniku jsem se naucil z jutubu a myslel jsem si ze vse delam dobre :) . S timto jsem jeste kombinoval dalsi konicky jako zonglovani, slacklinu a jizdu na jednokolce. Tedy spis skakani na jednokolce (coz je hrozne asimetricky pohyb) vetsinou alespon 4x tydne. Jednou behem skakaciho treninku se ozvaly zada konkretne bolest v bederce nad levou hyzdi, ktera vystrelovala az do uponu harmstringu v koleni. Po te jsem absolvoval obstriky rehabilitace po kterych zada na nejaky cas povolili. Ke cviceni jsem se ale z opatrnosti nevratil.
Take jsem se zmenil ze studenta na pracujuciho coz pro me znamenalo 8 hodin denne na sedince pri smenach rani odpoledni nocni. Vaha sla rychle nahoru a ja jsem behem  chvilky vazil skoro metracek :) Nasledne jsem se necim jako sach vlnama behem cca pul roku dostal 85 ale postupne se porad ozyvaji zada. Ted zas nejakou dobu cvicim. Bla bla bla ted jasem si trochu vylil srdicko a ted budu pokracovat.

Me primarni cile:
Odstranit bolest zad (neni nijak intenzivni ani staletrvajici, ale sem tam se ozve a to me otravuje. Na stupnici od 1 do 10 bych ji popsal maximalne 4)
Zlepseni mobility tak nejak vseobecne (muj sen je dostat do pozice drepu a byt schopen v ni odpocivat. Zadne balancovani na spickach s kulatejma zadama)

Dalsi cile:
takova ta klasika, zesilit, pribrat nejake to kilo svalu a zase nejake to kilo tuku ubrat :)

Muj trenink:
Trenuju podle programu sas vetsinou 4-5x tydne podlenalady :) doma mam 10kg, 20 kg a 28 kg kettlebel. Swinguju zpravidla obouruc, sem tam zaradim jednoruc swingy s 20kg.  Tgucka jedu ted uz s 20kg bez problemu (podle me, chybicka v technice se najde vzdy) a ted pozvolna pridavam i 28 kg. Sem tam do toho udelam par shybu, obcas prkno obcas stojku o zed, proste takove to pohybove mlsani :)
Tento tyden jsem byl na seminari super joints. Tak po ranu zarazuju spolu s valcovanim  tuto rozcvicku na spodni cast tela (vstavam v pul pate takze zbytek nestiham nebo spis nechci stihat) a zbytek dodelavam behem dne v praci.

Tak to je takovy uvod, behem zitrka prepisu ze zapisniku aktvity tak za posledni dva tydny, podle toho jak se budu nudit :)

Btw pristy tyden jdu na FMS screening takuvidime jak na tom jsem.

PM

Re: odomskovo blogiskovani

Post by PM » Tue 09. Feb 2016 20:51:04

Zdar a sílu, vítej na fóru!
Pavel Macek

Master StrongFirst Instructor | šéfinstruktor KB5

Milan

Re: odomskovo blogiskovani

Post by Milan » Wed 10. Feb 2016 9:27:56

Vítej!
Pěkné čtení. Také bych chtěl začínat správně cvičit ve 23 letech :-)

Post Reply