Názor na suplementy

Cviky, tréninkové programy, tipy a triky, otázky a odpovědi
Hrnek

Názor na suplementy

Příspěvekod Hrnek » pon 17. srp 2015 18:34:37

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký názor na suplementy lidé jako Pavel Tsatsouline, popřípadě lidé zde na KB5.

JKP

Re: Názor na suplementy

Příspěvekod JKP » pon 17. srp 2015 20:24:51

Podle mě:

1) Co se dá, to zařídit stravou, odpočinkem, dobře navrženým tréninkem.
2) Až když jsi sportovec na takové úrovni, že to nestačí, nebo je to v nějakém ohledu v tvé situaci nepraktické, řešit doplňky. Pokud je budeš používat, hlídat si jejich kvalitu - například u proteinů tvoří drtivou většinu trhu proteiny slazené aspartamem a dalšími umělými sladidly (v řadě obchodů nenajdeš jediný bez toho), ale když pohledáš, dají se najít buď neochucené, nebo ochucené, ale bez umělých sladidel. Omega-3 jsou fajn doplněk pro spoustu lidí. Bohužel nejčastěji prodávané formy jsou dost možná nanic. Atd.
Nepiják, nekuřák, nemrava.

cohen

Příspěvekod cohen » úte 20. čer 2017 11:07:32

Pozeram, ze diskusia o suplementoch je zapadnuta prachom na smetisku dejin, tak ju trochu vytiahnem.

Myslim, ze vitaminy a mineraly obcas suplementuje uplne kazdy.

Na moje pokazene rameno mi zasadne pomaha klbova vyziva. Samozrejme, clovek skusa fungovat bez nej, ale v konecnom dosledku je asi rozumnejsie 2x za rok investovat do kvalitnej klbovky, ako sa trapit. Minuly rok na jar som po zraneni nasadil Joint-X, pomohol, rameno sa dostalo do normalu, ale na Vianoce prislo zranenie a namiesto aby som okamzite nasadil kvalitnu klbovku, som cakal, ze sa z toho dostanem aj bez nej. Nedostal, takze od vcera som nasadil Animal Flex a poslusne hlasim okamzitu ulavu. To keby mal niekto podobny problem. Ale naozaj musim zdoraznit kvalitu klbovky, pretoze to, co sa predava v lekarnach je v podstate placebo. Colafit, Forte+ a spol. - ucinok nula.

Ostatne suplementy ako protein, kreatin, nakopavace a pod. povazujem pre hobikov za uplne zbytocne. Radsej kvalitne maso, kvalitne tuky, vela zeleniny a ovocia, ako nakopavac kvalitnu kavu.
Kym mam slaninu a plzen, nepotrebujem antidepresiva. :D

Shadow

Příspěvekod Shadow » čtv 22. čer 2017 22:32:45

Tiež prispejem do diskusie. V podstate používam tri doplnky. Animal Flex, Vitamín C a Rybí Olej. Beriem ich celoročne. Mám pestrú stravu s kopou ovocia, zeleniny a rozmanitých zdrojov bielkovín, tukov a sacharidov, takže si myslím, že mikro živiny mám "ošetrené" :) Tak raz za rok si kúpim kvalitný proteín. Občas príde vhod len namiešať proteín, zjesť pár orechov, nejaké ovocie a je po jedle :). Hlavne v lete keď mi až tak nechutí jesť.

Mohol by sa vyjadriť ešte niekto. Zaujíma ako vnímajú doplnky kettlebell folks :)
KB5 Bratislava

Zpět na