Page 1 of 1

Intenzita nebo celkové "množství"?

Posted: Mon 03. Apr 2017 17:19:45
by komin43
Mám jeden zapeklitý dotaz, ale stejně tak se nejedná ani o nic složitého. Nikdy jsem nebyl gaučák, ale v porovnání s tim v jaký kondici jsem býval, jsem nyní celkem troska a tak až poslední dobou jsem se zase začal víc hýbat. Není v tom žádný fitko, líbila se mi škola síly a tak všechno jen se svojí váhou, abych navíc mohl kdekoliv. V práci mám několika minutový prodlevy, takže si řikám, proč ten čas nevyužít. Je lepší si takovým způsobem hodit několik krátkých sérií v průběhu celýho dne, nebo je lepší se kousnout a udělat “vše najednou” třeba odpoledne po práci? Má jedno větší efekt než to druhý? Ptám se proto, že mi přijde, že poslední dobou se všichni zaměřují na intenzitu, která je údajně efektivnější. Díky za odpověď.

Re: Intenzita nebo celkové "množství"?

Posted: Tue 04. Apr 2017 7:20:09
by Honzik
Podle mě je intenzita a intenzita. Každý cvik, bez ohledu jestli jedu jeden ucelený trénink nebo metodu GTG, by měl být provedený s maximální možnou intenzitou. Pokud máš čas v průběhu celého dne, tak si přečti Nahého bojovníka a najeď na metodu GTG.

Re: Intenzita nebo celkové "množství"?

Posted: Sat 08. Apr 2017 20:19:07
by mrkva
Síce nie som expert ani fitness tréner, ale z vlastnej skúsenosti si myslím, že efekt má každý pohyb, každé cvičenie je dobré. Aj minúta angličákov, drepov alebo mounting climbers má svoje čaro :-)

Re: Intenzita nebo celkové "množství"?

Posted: Sun 09. Apr 2017 12:40:21
by PM
komin43: a) je správně, naprosto bez debat. Mrkni na tento článek: http://www.funkcnitrenink.cz/2013/09/sh ... e-shybech/

mrkva: nicneříkající "beznázor". Jsou cviky a metody vynikající, dobré, průměrné, nijaké, mizerné, škodlivé. My máme v KB5 jednoduchý vkus - spokojíme se s tím nejlepším.