Shyby, mozoly ...

Pokud už jsi dlouho necvičil(a), a předtím také ne, ničeho se neboj, poradíme Ti!
JiriB

Shyby, mozoly ...

Příspěvekod JiriB » čtv 02. úno 2017 21:43:15

Zdravím,
než se zeptám, rychlý úvod....
Jsem kancelářská "krysa" a když mi bylo 50, začal jsem mít problém s klikáním na myši a to mě živí.....dostal jsem se po čase sem
http://www.redpoint-clinic.cz/
a tam mi "docvaklo", že vše je "zesračkovatělým" tělem......
... a velice zvolna jsem "to" začal řešit......
..dnes je mi 57 a dostal jsem se na 3 poctivé shyby, někdy dám i 4..... jen pro doplnění, zničil jsem se za tu dobu jen jednou, týden jsem tahal Ibáč v kufru s sebou, ale vydržel jsem a nezobnul.... :)
Ve shybech hodlám pokračovat, zatím jsem nestanovil cíl ve smyslu kolik dám při odchodu do důchodu ... :)
Dělníci v dílně přidělali za karusel hrazdu a tak tam odpoledne zaskakuji, dám 3 (tak 4x za odpledne) a jdu klikat....
Problémek, zejména za prostředníky rostou mozoly a je to nepříjemné, co s tím ?
Resp. dělám shyby s nadhmatem, t.zn. prsty na hrazdě jdou ode mě (palce obemykají hrazdu), resp. občas přidám podhmat, t.zn. prsty jdou ke mě, ale palce jdou s prsty.....
Na foto na hlavní stránce zde, ale vidím, že borci při nadhmatu mají palce s ostatními prsty, proč ?
To visí jen na prstech ? Nemá to nějakou souvislost s mými mozoly ?
Když "jedu" na hrazdě nahoru, tak z toho mám dobrý pocit, nechce si mi ani uvěřit, že by to mohl být nějaký endorfin u tak extrémního nesportovce jako já .... :)
Dík za rady, ahoj Jiří

bd

Re: Shyby, mozoly ...

Příspěvekod bd » sob 04. úno 2017 8:38:29

Já mozoly vždycky rozmočim ve vaně a pak je trochu zbrousim pemzou. Někdy pak niveu ....

petkab

Re: Shyby, mozoly ...

Příspěvekod petkab » ned 12. úno 2017 9:22:16

Podle mých zkušeností se mozolům ze shybů nevyhneš, at je cvičíš jakýmkoli úchopem. Osobně jsem měla největší problém při kombiaci cviků shyb-DL s velkou-snatch...než si ruce zvyknou, často se mozol urve a to je nepříjemný. Samozřejmě pokud se nedržíš hrazdy pevně a např. se ti protáčejí ruce, mozoly se dělají a strhávají víc...
Prostě to chce se o ruce starat (ano, platí i pro pány) - nenechat mozoly moc narůst, ošetřovat ruce teplá mýdlová voda, ostrouhání přebytečné kůže pemzou nebo čímkoliv, co používáš třeba na ztvrdlou kůži na patách, krém..
Petra Bričová, ve FuTr jako doma :-)

Zpět na