Od zakladov - FMS, OS...

Pokud už jsi dlouho necvičil(a), a předtím také ne, ničeho se neboj, poradíme Ti!
PhilipJ

Od zakladov - FMS, OS...

Příspěvekod PhilipJ » stř 10. čer 2015 19:55:41

Takže: Ide mi o to že som zvykol cvičiť, kým mi nedošlo že "pridávať plyn na zaistenej brzde" sa do nekonečna zrejme vážne nedá a napriek tomu že som nebol v najhoršej forme - robil som cez 10 zhybov bez kippingu, sa začali objavovať problémy s ramenami, mensie tazkosti s krcnou chrbticou som mal uz aj predtym -> mam taku miernu kyfoskoliozu...
Čo som sa chcel teda spýtať: Bolo by FMS vhodnym riesenim aj takehoto "pokročilejsieho" problému, alebo sa obmedzuje na dysbalancie v začiatkoch - teda zlé držanie tela, bez deformácií atď.?

PM
Kontaktovat uživatele:

Re: Od zakladov - FMS, OS...

Příspěvekod PM » stř 10. čer 2015 22:54:11

Hranicí je bolest. Pokud máš bolest, FMS není pro Tebe - nejprve potřeba pořešit bolest s lékařským profesionálem, a pak je možno se vrhnout na FMS. Pokud ne, hurá na FMS - jeden z top dostupných nástrojů. Připrav se však i na řešení via negativa (tj. nejen co cvičit, ale co - byť dočasně - necvičit). Ne každý je schopen to skousnout.
Pavel Macek

StrongFirst Senior SFG | šéfinstruktor KB5

PhilipJ

Příspěvekod PhilipJ » stř 10. čer 2015 23:04:07

Bolest ziadna od kedy cvicenie zmiernil... myslim ze by to teda stalo minimalne za vyskusanie

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » stř 10. čer 2015 23:16:27

Pokud nemáš bolest, ideální progrese je FMS - OS - návazný silový program alá StrongFirst - přesně jak cvičíme v KB5. Pokud samozřejmě FMS bolest neodhalí.
Pavel Macek

Neznalek

Příspěvekod Neznalek » čtv 18. úno 2016 15:13:08

Ahoj nechci zbytečně zakládat nové téma tak se připojím k tomuto. Jestli tomu dobře rozumím první by se člověk měl zbavit bolesti u fyzioterapeuta a pak až začít cvičit resety ze školy síly. Samotnými resety se bolesti nezbavím? u mě bolest v bedrech mám hyperlordózu. Děkuji za případnou odpověď.

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » čtv 18. úno 2016 16:05:31

Bolest = otázka pro fyzio, mimo obor silového/kondičního tréninku.
Pavel Macek

Neznalek

Příspěvekod Neznalek » čtv 18. úno 2016 19:01:37

Dekuji za odpověď. Je třeba něco co bych mohl dělat zatím než se zbavim bolesti? Třeba strečing ze školy síly nebo ten plank?

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » pát 19. úno 2016 19:22:52

Mohl, ale - co když to bude problém jen zhoršovat? Nejprve řešit bolest, pak všechno ostatní.
Pavel Macek

JKP

Příspěvekod JKP » sob 19. bře 2016 16:45:13

Neznalek píše:Ahoj nechci zbytečně zakládat nové téma tak se připojím k tomuto. Jestli tomu dobře rozumím první by se člověk měl zbavit bolesti u fyzioterapeuta a pak až začít cvičit resety ze školy síly. Samotnými resety se bolesti nezbavím? u mě bolest v bedrech mám hyperlordózu. Děkuji za případnou odpověď.

Neboj se, že si nezacvičíš, u dobrýho fyzioterapeuta většinou nějaký cviky za úkol dostaneš. Možná nebudou vypadat tak cool jako zvedání spousty železa nad hlavu, ale vzhledem k tomu, že budou zaměřený přesně na to, co tobě konkrétně v pohybu nejde... A pokud to půjde, řeknou ti i co můžeš a nemůžeš cvičit dalšího. Určitě tě nebudou odrazovat od veškerýho cvičení, pokud to nebude nutný, naopak budou hledat, co cvičit bez problémů můžeš. To ale nejde udělat na dálku přes web.
Nepiják, nekuřák, nemrava.

Zpět na