Snatch

Pokud už jsi dlouho necvičil(a), a předtím také ne, ničeho se neboj, poradíme Ti!
JD

Snatch

Příspěvekod JD » čtv 04. čer 2015 8:29:05

Jsem zatím stále trochu KB analfabet a zajímala by mě technika a snatch obecně. Když cvičím trh s klasickou velkou, či jednoruční činkou, tak ji prostě odspoda "trhnu", jde mi blízko těla a já pod ní "spadnu". Kdežto KB snatch mi připadá velmi podobný swingu, jen s tím rozdílem, že jde až nahoru do lockoutu. Nic víc...

Děkuji za odpověď. :)

Gusep
Kontaktovat uživatele:

Re: Snatch

Příspěvekod Gusep » čtv 04. čer 2015 8:46:04

Na strongfirst.com vysiel zrovna clanok swing vs. snatch, odporucam prcitat http://www.strongfirst.com/swing-versus-snatch/

Inak mas pravdu, snatch je swing ktory konci v overhead pozicii. Rozdiel oproti swingu je, ze obluk ktorym cestuje bell musis trochu "skrotit" a drzat bell blizsie k telu.
Gusep | KB5 Slovensko

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » čtv 04. čer 2015 13:46:34

Snatch s velkou činkou a kettlebell jsou 2 jiné cviky. Doporučuji:

- dopracovat se v get-upu a swingu na "Simple" cíle (get-upy a swingy s 32 kg+)
- naučit se techniku kettlebell swingu s lehčí váhou

A snatch půjde sám. Minulou neděli jsem učil (mj.) snatch, a bylo krásně vidět, že ten, kdo má "splněno", se snatch naučí poměrně rychle. Ten, kdo splněno nemá, za hodně dlouho až nikdy.

Jinak článek zde: http://www.kb5.cz/2013/01/kettlebell-sn ... ell-cviku/
Pavel Macek

StrongFirst Senior SFG | šéfinstruktor KB5

petkab

Příspěvekod petkab » čtv 04. čer 2015 14:29:16

Jestli můžu přidat mojí zkušenost - jsou i dřeva jako já, co přestože mají splněno, snatch se učili dlouho a bavili při tom polovinu gymu :-D ..jo, a taky znám některé, co chtěli kouli vzteky vyhazovat z okna :-D

A druhá věc - když mě teď někdo vidí snatchovat a že to jako taky zkusí, většinou to bud z voleje nedá..nebo to nějak dostane nahoru. NĚJAK.VĚTŠINOU NE DOBŘE.
Petra Bričová, ve FuTr jako doma :-)

cohen

Příspěvekod cohen » pát 12. čer 2015 9:34:51

jaaaj som si spomenul, ako som zacinal s dvacitkou uz takmer 5 rokov dozadu :D poctivo som si desiatky krat pozrel instruktazne videjca phila scarita (vdaka PM), swing siel, tgu slo. asi po dvoch tyzdnoch som skusil snatch, trosku som si namohol rameno (nezvyk na pohyb + trochu vyssia vaha, nez s akou sa snatch bezne nacvicuje), pockal som este dva tyzdne (samozrejme som swingoval) a potom to tam uz lietalo same. :D O dalsich par mesiacov som prekvapil Pavla v Prahe, tak sme trochu doladovali zaklady a odvtedy uz len idem hore :D plnim si popri tom aj ine sportove vyzvy, ergo cesta trochu menej priamociara, ale zaklady su zaklady :D
Kym mam slaninu a plzen, nepotrebujem antidepresiva. :D

wasabi

Příspěvekod wasabi » pát 06. lis 2015 22:23:16

Dobrý den,

Rád bych se ohledně snatch zeptal na pár detailů a tipů.

Často vidím, že při snatch lidé volnou rukou "máchají" hluboko dozadu. Je to při tomto cviku úmysl, nebo bych se měl snažit udržet ruku upaženou v prodloužení a boční ose těla, tak jako u jednoručního swingu?

Má se při cestě nahoru bell pohybovat stejně jako při a tedy projít pozicí high pull? Pochopil jsem, že bych měl držet rameno zapakované a loket u těla, kdežto při high pull mi jde loket spíše od těla a směrem nahoru.

Dále bych se chtěl zeptat na radu, jak předejít rozedření kůže na dlani, těsně pod prsty. Chápu, že se jedná o nedokonalou techniku, ale není mi jasné, jak se tohoto problému zbavit. Při dropu se snažím iniciovat pohyb zápěstím a s uvolněným úchopem chytit bell jakoby až prsty, nicméně nikdy se neubráním kontaktu s dlaní, což mě bohužel omezuje.

Moje poslední otázka se také týká dropu. Má bell putovat po stejné dráze jako nahoru? Směrem nahoru se snažím zkrátit oblouk, jako bych dělal snatch u zdi a neměl prostor bell pustit do dálky. Nicméně když totéž udělám i cestou zpět přijde mi, že navázání back swingu a vůbec tlumení energie padající bell není tak plynulé, uhlazené (loose and uninterupded), jako když bell pošlu více před sebe.

Mnohokrát děkuji za případné odpovědi, názory rady a tipy.

Wasab

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » ned 08. lis 2015 8:54:40

wasabi, kde a od koho ses snatch naučil?
Pavel Macek

wasabi

Příspěvekod wasabi » ned 08. lis 2015 20:37:30

Od Vás, na ROP semináři...

Gusep
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gusep » pon 09. lis 2015 15:05:40

wasabi, dovolim si teda za mna:

ruka v upazeni - je to sposob vyuky a nacviku jednorucneho swingu, tak aby si mal moznost kontrolovat, ze telo nerotuje. Pri vyuke snatchu a samotnom snatchovani sa predpoklada, ze jednoruc swing mas zvladnuty. Druha ruka potom vykonava prirodzeny pohyb tak ako si diktuje telo. (to iste sa deje aj u jednoruc swingu u pokrocilych swingujucich s tazsimi bell)

high pull - laket je naviazany na telo v prvej faze (T-rex swing), v dalsej faze sa musi laket odputat aby sa nejaky high pull dal uskutocnit

rozodrane mozole - jedina moznost ako tomu predist je pilovat techniku zahodenia s lahsou bell - vykaslat sa na ego, zobrat 16/12 a zahazovat fakt az do prstov do hakoveho uchopu, tak aby si prave tie miesta nachylne na rozodranie uplne obisiel.

draha dolu - bell co najblizsie k telu, presne ako po ceste nahoru. Dolezitost sa ukaze hlavne pri snatchovani s tazsou bell, kazdopadne ak zahodis daleko pred seba, vynakladas zbytocne vela energie na to aby si bell dostal spravne do backswingu. Pri spravnom prevedeni je v tejto forme naviazanie praveze daleko plynulejsie a jednoduchsie.
Gusep | KB5 Slovensko

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » čtv 12. lis 2015 15:23:36

Viz co píše Gusep.
Pavel Macek

Zpět na