velká činka

Pokud už jsi dlouho necvičil(a), a předtím také ne, ničeho se neboj, poradíme Ti!
PM
Kontaktovat uživatele:

Re: velká činka

Příspěvekod PM » pon 22. čer 2015 7:47:47

Dalte, je to velmi individuální - někteří moji žáci se naučili deadlift za hodinu, a ihned rozjeli program s parádní technikou, s jiným jej ladím půl roku, a shazuju je z těžších vah, protože to stále není ono.

Takže:

- zapomeň na přidávání váhy - program se rozjíždí až s uspokojivou technikou
- principy z přípravných cviků aplikuj na samotný lift (v dřepu u stěny se přeci neohýbají záda, a nedíváš se dolů)
-i s lehoučkou váhou/prací na technice půjde síla nahoru (Easy Strength/Even Easier Strength)
- posílej videa
- otravuj liftery
- přijď na ten samý seminář znovu, a znovu.

Já jsem kupř. absolvoval třídení StrongFirst SFL Barbell 3x během jednoho roku - ne proto, že bych musel, všechny nároky jsem splnil, ale proto, že jsem chtěl. Stačí mi, když bude technika perfektní, víc není třeba. Kettlebell je více antifragile, činka ne - jakmile to začne těžknout, neodpustí ti ani centimetr chybu. Jak říká Mark Reifkind: "Činka vždy vyhraje." Po pětihodinové lekci boxu bys také hned nenastoupil do zápasu se zkušeným soupeřem, nebo?
Pavel Macek

StrongFirst Senior SFG | šéfinstruktor KB5

Dalt

Příspěvekod Dalt » pon 22. čer 2015 7:58:47

Ahoj, diky za reakce. Asi jsme se trochu nepochopili. Ja rozhodne nechci pusobit nakym prudicim dojmem (jestli jsem nastvanej tak max. Sam na sebe :-) a rozhodne nesnizuju vyznam spravny techniky (koneckocu jsem svyho casu boxoval pod repre. trenery a Brnenskej liskovec byl dle myho nazoru nejlepsi v lize diky tomu, ze jsme byli technicky jinde) ale co nevim je otazka programu - ok, me nedela problem cvicit treba jen s 50kg osou (na silu mam jeste furt ten floor press a treba tgu) a pokusim se cvicit tim sumo stylem ale nevim jakej program, kdyz ten co je popsanej v materialech je zalozenej na postupnym zvysovani vahy a naslednych obmenach cyklu opet s navysovanim vahy - tj. Co mam teda cvicit? Tenhle program ale treba od 50kg?zkratka nevim jakou zacatecnickou vahu na me a jestli jet tenhle program vhodnej (selskym rozumem bych teda mel delat mnohem vic serii pro nauceni techniky, bez aspirace na naky vykony ne?) Zdar a silu

petkab

Příspěvekod petkab » pon 22. čer 2015 8:55:27

Asi spíš otázka na Pavla. Ale ve FuTru holky, když se začínají DL učit, tak začnou třeba na 50 kg a jedou 5x5. Přidává se ne podle nějakého pevného programu, ale prostě tehdy, když je technika korektní a tou správnou technikou je to "lehké" - pod tím lehké si představuju, že je v každé sérii rezerva na 2-3 korektně provedená opakování.
Petra Bričová, ve FuTr jako doma :-)

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » pon 22. čer 2015 9:20:35

Prozatím žádný program - jen pár pětek na začátku tréninku, ideálně pod dohledem, anebo je točit a postovat sem.
Pavel Macek

Dalt

Příspěvekod Dalt » pon 22. čer 2015 9:43:37

Ok diky za rady :-) s tim uz se neco da delat - videa teda budu tocit dal... jen jeste jeden dotaz: co byste prosim doporucovali jet misto toho dead liftu v treninku? Programove tedy pojedu dal floor press a pred nim si dam napr tech 3-5x5 liftu s 50kg ale co potom jako alternativu? Tgu? Swing? (ve swingu si taky uplne jistej nejsu) nebo snad drep ci farma chuzi? Dik :-)

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » pon 22. čer 2015 10:02:46

Obecně platí - v případě, že není technika uspokojivá, nerozjíždíš žádný program. Jedno, jestli DL, swing, cokoliv. Trpělivost.
Pavel Macek

Dalt

Příspěvekod Dalt » pon 22. čer 2015 10:11:55

Omlouvam se za nechapavost - jak myslis nerozjizdet zadny program? Psal jsi: "Prozatím žádný program - jen pár pětek na začátku tréninku". Tzn jakej trenink kdyz nasledne pises nerozjizdet program...nebo jsem to pochopil spravne, ze se to tyka pouze toho dead liftu? Tj. Ladit techniku par seriema bez navysovani vahy a pak teprve trenink dle programu: tj. Floor press a pak jeste neco ue jo...ale co?

Dalt

Příspěvekod Dalt » pon 22. čer 2015 10:20:27

Nebo alternatival: cvicit neco s vlastni vahou (treba kb5 introkit) a pred treninkem hodit par lehouckych liftu...a to napr. Po dobu 3 mesicu...to by taky bylo reseni ne?

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » pon 22. čer 2015 10:34:29

Nerozjíždět program se cviky, které neumíš. Které cviky umíš, technicky správně, řekněme na 90%?
Pavel Macek

Dalt

Příspěvekod Dalt » pon 22. čer 2015 11:07:20

S vlastni vahou umim z intro kitu kliky, pritahy, drepy a tak na 60% mosty. Se zelezem umim tgu (snad na tech 90%), floorpress mi taky neprijde slozitej (tam to ale nedokazu dobre zhodnotit ale aspon me z nej nic neboli), farm. Chuzi a drepy s cinkou/kettli...

Zpět na