velká činka

Pokud už jsi dlouho necvičil(a), a předtím také ne, ničeho se neboj, poradíme Ti!
PM
Kontaktovat uživatele:

Re: velká činka

Příspěvekod PM » sob 20. čer 2015 22:11:01

- starat se o ruce
- tahat jednoznačně bez rukavic

http://www.kb5.cz/2013/01/5-tipu-od-ket ... icit-nahy/
Pavel Macek

StrongFirst Senior SFG | šéfinstruktor KB5

Dalt

Příspěvekod Dalt » sob 20. čer 2015 22:48:05

Díky za rychlou odpověď :) magnesium sice nepoužívám ale mozoly mi to dělá solidní - sádlo doma mám, pilník koupim :) (jinak ty rukavky nepoužíváš kvůli pocitu nebo to je nějaká lifterská norma - tj kazí to techniku?)
Ahoj

Dalt

Příspěvekod Dalt » sob 20. čer 2015 22:49:30

ou, pardon - jsem si nevšiml že už reagoval Pavel s odkazem....jdu to pročíst :)

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » sob 20. čer 2015 23:22:52

Mark Rip Rippetoe říká: Pokud si pořídíš rukavice, ujisti se, že ti barva ladí s kabelkou.

just
say
no.
Pavel Macek

Dalt

Příspěvekod Dalt » ned 21. čer 2015 21:53:32

Aloha...prosim o konstruktivni kritiku - diky mnohokrate....

Jinak jde o ctvrty trenink v rade, momentalne se 125kg, trosku cejtim spodni zada (ale nic strasnyho) a protestujou prsty (asi budu muset praktikovat sridavej uchop)...

http://dalton.rajce.idnes.cz/Desktop/#V ... 204259.jpg

muzika u videa je des :D

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » ned 21. čer 2015 21:57:12

Nelíbí - když půjdeš do setupu s kulatými zády, už je těžko srovnáš, a s kulatými to i taháš. Navíc - první cyklus/cykly by měli být Sumo (i když pak třeba budeš tahat konvenční). Shoď váhu, vrať se na Sumo, a několik měsíců laď techniku.
Pavel Macek

Dalt

Příspěvekod Dalt » ned 21. čer 2015 22:16:25

tyjo...to je blby no....ale zkusim teda uz ze zacatku s rovnyma zadama. Jinak sumo mi proste tragicky nejde a ani na seminari mi neprislo, ze by to mohlo jit :( . A lehci vahu? V protokolu je napsany cca 80% 5rm - prislo mi, ze kdyz jsem zacinal na 120kg ze to ani tech 80% neni (udelal bych jich klidne 10) ale dobre - zacnu se 110 (i kdyz mi to prijde fakt lehky) a neco zas poslu....hell :/

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » ned 21. čer 2015 22:32:21

80% platí - ovšem až po perfketním zvládnutí techniky. Je nám jedno kolik, s jakou váhou, za jaký čas a kolik špatných opakování uděláš.

Jeď přesně dle sekvence, co ses naučil na semináři - předzpevnění, aktivní přitažení, kam se dívat... plus přípravné cviky (široký dřep u stěny atd.). Proto se naše progrese alá StrongFirst SFL drží doporučení Doc Hartla: Prvních 6 měsíců+ ladit techniku. Pavel dodává: Cílem tréninků začátečníků je cvičení techniky - ne maxování, ne svaly. Or else. Činka není sranda.
Pavel Macek

Dalt

Příspěvekod Dalt » ned 21. čer 2015 22:47:41

chapu o cem mluvis ale bohuzel to znamena, ze jsem zas na zacatku a nevim jak na to - coz me uprime receno s...stve. ponevadz to je mi pak ten protokol ze seminare k nicemu ne? protoze jak mam teda tech 6 mesicu cvicit (nemyslim, ze bych se nesnazil - nacteno mam docela hodne, seminar jsem navstivil a stejne vsechno spatne) Je to proste dost frustrujici kdyz defacto miris k faktu, ze bez navstevovani pravidelnych treninku napr v kb5 nebo u nakych lifteru se neda dosahnout ani praktikovani toho zacatecnickyho planu - preci jen kdyz si na miste fixuju chyby, tak tam opravdu neni nikdo kdo by mi to opravil.... takze moznost je takova, jet s nakou lehouckou vahou (a na pul roku zapomenout na rozvoj sily) a posilat videa. Blby je, ze fakt nevim, jakej program bych mel jet (kdyz je z nedostatku spravny techniky nesmysl pridavat vahu...) ps.: pripravny cviky delam - drepy mi nedelaj extra problem...

petkab

Příspěvekod petkab » pon 22. čer 2015 6:08:40

Ale Pavel ti přece napsal, co přesně máš dělat -
"Jeď přesně dle sekvence, co ses naučil na semináři - předzpevnění, aktivní přitažení, kam se dívat... "

Nebuď netrpělivý. Jen pro srovnání - než jsem se začala učit sumo DL touhle metodikou, měla jsem už docela nataháno. Měla jsem zatažený dvojnásobek TH a za sebou pár sranda závodů. Orientačně roky. Ale technika nic moc, taky se u to občas ozvaly záda. Teď jedu druhý cyklus DL, začala jsem 6.2. Ano, 4,5 měsíce ladění techniky. Jasně, že teď už jsem trochu ve vahách. Ale pořád ještě nejsem ani na 60% své tehdejší maximálky, pořád ještě tahám sumem, přestože tuším, že klasika mi asi bude sedět líp. Ale až se k ní vrátím, dokážu z ní díky téhle průpravě vytěžit mnohem víc.
Petra Bričová, ve FuTr jako doma :-)

Zpět na