velká činka

Pokud už jsi dlouho necvičil(a), a předtím také ne, ničeho se neboj, poradíme Ti!
Dalt

velká činka

Příspěvekod Dalt » čtv 28. kvě 2015 10:10:35

Aloha, toz uz su tady taky :) . Vypada to dobre - preju at se novymu foru dari a je minimalne stejne tak mocne jako BU.cz za mlada :D . Jinak k dotazu: jako vecnej domocvicenec (od slova domo-branec) jsem si predvcerejsky po cca 10 letech zasel do posilky - ze si vyzkosim ten mrtvej tah kdyz je to tak dobry :) predem pisu, ze jsem ho nikdy necvicil ale snazil jsem se to jet technicky na principech vyctenych z netu a z treninku v kb5 - tah s kettlebell. mno utahl jsem 160-170kg (sem si rikal ze tech 300 kilo preci nezni tak strasne a vono chyba lavky :D ) ale uz jsem cejtil ze mi to tahne spodni zada do prohnuti tak jsem to radsi vic nepokousel...jde mi o to, jestli by se nenasla nejaka dobra duse, ktera nema nejaky odkaz na kompletni idealni trenink mrtvyho tahu (ne techniku - toho je na netu tuna ale treninkovej plan), zaujal me ten Corte ale zkratka - kazdej pise neco trochu jinyho a rekneme, ze radeji budu duverovat Pavloj a lidem na podobny vlne :) Zdar a silu Dalt

PM
Kontaktovat uživatele:

Re: velká činka

Příspěvekod PM » čtv 28. kvě 2015 10:17:38

Zdar a sílu, Dalte

- ad technika: Rozhodně doporučuji se jí řádně naučit - záda máš jen jedny.

- ad program: PTTP (Power to the People), pro začátečníky jednoznačně nejlepší volba.

Gentlemen z KB5 Gymu Brno budou mít na deadlift + floor press brzy seminář, rozhodně doporučuji.

http://www.kb5.cz/kurzy-a-seminare/zakl ... pttp-brno/
Pavel Macek

StrongFirst Senior SFG | šéfinstruktor KB5

Dalt

Příspěvekod Dalt » čtv 28. kvě 2015 10:26:02

jop, na to jsem ted koukal - musim zjistit jak to mam ted v praci se sluzbama ale na to bych jel dost rad :) . Jinak ja jsem si rikal, ze zacnu posilovat tu velkou cinku, ponevadz mi to prijde pro me nejzabavnejsi a posilku mam zadarmiko...toz zatim cvicim (k boxu) 1-2x tydne, kdy vzdycky cvicim cca hodinku v poradi farmarska chuze s dvema 45kama - 10 minut, pak velka cinak nad hlavu - trh - https://www.youtube.com/watch?v=LqEMxLpDbF4 (neco takovyho ale z prsou pak jeste nad hlavu) a mrtvej tah - vsechny cviky s velkou cinkou serie 5x5...

petkab

Příspěvekod petkab » čtv 28. kvě 2015 10:32:33

Pokud bych mohla přispět svým názorem - pokud jsi jak píšeš začátečník a nikdy jsi mrtvý tah necvičil, je pro tebe vyladění správný techniky mnohem důležitější než to, jaký program teď zvolíš. Ač toho nemám odtaháno málo a mám i v tahu nějaké závody za sebou, to, jak se učím mrtvý tah teď podle metodiky Stronfirst je o dost jiné. Přesně jak píše Pavel, záda máš jen jedny. Pokud v začátku poladíš dobře techniku, budeš stavět na dobrých základech. Jo, na netu je toho spousta. Tak hlavně vybrat to správný..a pak ještě spíš nespoléhat na to, že to dělám tak jak si myslím, ale požádat někoho o zkouknutí. Ani Pavel nespoléhá jen na to, že "to cvičí dobře"..a je to proti nám sakra profík..taky se nechá od jiného profíka zkontrolovat ;-)
Petra Bričová, ve FuTr jako doma :-)

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » čtv 28. kvě 2015 10:35:50

PTTP je pro tvoje účely ideál (min. však 2x-3x týdně).

Doporučuju v pauzách hodně strečovat flexory, časem se od floor pressu dostat k bench pressu, zařadit tzv. full contact twist,a přejít na jiný program alá Easy Strength. To je mj. jeden z programů našeho KB5 Fight Pro(tokolu). Na trh s velkou činkou se vykašli. Nepřidávat, ale ubírat, a splnit si alespoň nějaký minimální standard.

Viz co píše Péťa výše (která má s činkou odcvičeno více než my všichni dohromady). Já tahám DL už pár let, mj. ho mám v programu zítra, a hádej co - musí se mnou jít Justys, aby na mě dohlížela. Jak totiž říká Dan John: "ten, kdo trénuje sám sebe, má za trenéra debila" :-)
Pavel Macek

Dalt

Příspěvekod Dalt » čtv 28. kvě 2015 11:00:40

Ja to chapu a dekuju...na druhou stranu je to dost slozity, ponevadz ne kazdej bydli v praze nebo brne a na pravidelny treninky to proste nevychazi (zkousel jsem hledat pres net ruzny oddily strongmanu, lifteru ale asi jsou dobre zakukleny, pac tady v pardubicich,hradci nic asi neni :/ ) Tzn neni problem vyjet tu a tam na seminar ale preci jen neni to uplne ono...kdyz to srovnam se seminari co jsem absolvoval u tebe tak z kb jsem se (myslim) naucil slusnou techniku tgu ale swing mi dodnes dela problemy, pac me bolej spodni zada - a to jsem se i natacel a korigovala me pritelkyne (ktera ma preci jen u Justys odchozeno mnohemn vic) a neprijde mi, ze bych delal chyby ale obcas je to peklo no :( Chcu jen rict, ze kdybych se mel hybat stale pod dohledem odborniku (a to bych jako moc rad ne ze ne) tak bych nemohl cvicit vubec, pac by to bylo v ono povestny "jednou v pondeli a unoru"...chjo

PM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PM » čtv 28. kvě 2015 11:06:07

- seminář lepší než YouTube
- občasný dohled (např. nějakého zkušeného powerliftera) lepší než jednorázový seminář
- pravidelný dohled lepší než občasný dohled
- cvičit v KB5 lepší než cokoliv jiného :-)

Zajeď na PTTP, pořešíš 80% případných pokusů omylů, dostaneš jasný program na x měsíců let, pak budeš podrobně a opakovaně pročítat PTTP a Deadlift Dynamite, necháš se při tahání občas natočit, a video s případnými dotazy hodíš sem na fórum.

To zní jako docela dobrý plán, ne?
Pavel Macek

Dalt

Příspěvekod Dalt » čtv 28. kvě 2015 11:15:49

Zní :)

Dalt

Příspěvekod Dalt » sob 20. čer 2015 21:33:06

Ahoj Pavle (nebo kdokoliv kdo má s tímhle zkušennosti) :)

Hele měl bych prosímtě malej dotaz :

Jak se díváš na používání rukavic při deadliftu? (sleduju totiž, že nejvíc mě v tahu limitujou /zatim/ mozoly který se začínaj trhat - docela to narušuje tu moji zenovou soustředěnost při výkonu :D ) Na semináři (byl jsem v Brně :) mě bohužel nenapadlo se na tohle zeptat...

Za případnou odpověď díky vela

Zdar a sílu
Dalt

petkab

Příspěvekod petkab » sob 20. čer 2015 21:44:01

Rukavice zahoď, pokud je máš :-)
Taky se mi dělají mozoly, taky si je občas i urvu, ale dá se to minimalizovat, když se o ruce staráš - to znamená mozoly pravidelně obrušovat, ruce promašťovat, protože magnesko vysušuje. Když je nejhůř a už jsou stržený, lepší na trénink zalepit. Ale už i ta náplast mě docela ruší, prostě nejlepší úchop je "naboso"
Petra Bričová, ve FuTr jako doma :-)

Zpět na